Jump to content

manja ovrha


pero33

Preporučene objave

zaboravio platit smeće u 3,4,i 5 mj ,ne pitajte kako a poslije sve uredno plaćao pa mi stigla "ovršni prijedlog" za plaćanje 878,75 kn -260 kn duga smetlarima i dakle razlika680 kn nekome valjda bilježniku.

odmah sam platio dug i poslao mailom uplatnica i smetlarima i bilježniku nakon toga mi stiže mail od bilježnika da trebam platit kako kaže" Nadalje, troškovi ovrhe i zakonske zatezne kamate nisu podmireni.

Slijedom navedenog, molimo Vas da Vaše dugovanje u iznosu od kn 316,73"

a zatim mi stiže od smetlara slično pismo i ista cifra pa me zanima di je nestala razlika od 680 kuna i zašto se sada pojavljuje samo 321 kn i moram li platiti bilježnika jer od njega nisam tražio nikakvu uslugu

ajd ako netko ima koju pametnu, unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

> pa mi stigla "ovršni prijedlog"

Kad JB udari štambilj (na zadnjoj strani), to postaje Rješenje o ovrsi. To navodim jer dosta ljudi misli da su dobili 'neki prijedlog'...

 

Ako nije prošao rok za prigovor, trebalo bi: platiti dug, opravdane troškove i kamate, tako da ovrhovoditelju ne preostane ništa za tužbu, te poslati prigovor i obavijest o tome što je plaćeno. To bi bilo najbolje rješenje, IMO. Primjer

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

> zašto je na jednom papiru dug + 680 kn

Vi možete pogledati što je navedeno. Čini mi se da to nije opravdano - opravdan može biti: sastav prijedloga, JB naknada i poštarina.

 

> ja od JB nisam tražio nikakvu uslugu

Ako dug nije plaćen na vrijeme, dužni ste uz dug platiti i opravdane troškove i zateznu kamatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odmah sam platio dug i poslao mailom uplatnica i smetlarima i bilježniku nakon toga mi stiže mail od bilježnika da trebam platit kako kaže" Nadalje, troškovi ovrhe i zakonske zatezne kamate nisu podmireni.

Slijedom navedenog, molimo Vas da Vaše dugovanje u iznosu od kn 316,73"

a zatim mi stiže od smetlara slično pismo i ista cifra pa me zanima di je nestala razlika od 680 kuna i zašto se sada pojavljuje samo 321 kn i moram li platiti bilježnika jer od njega nisam tražio nikakvu uslugu

ajd ako netko ima koju pametnu, unaprijed hvala

 

uslugu je tražio ovrhovoditelj. ovrhovoditelj ima pravo na povrat troškova ako je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno .

 

dali si uz plaćanje duga podnio i prigovor protiv rješenje o ovrsi?

ako nisi rješenje o ovrsi je postalo pravomoćno i dužan si platiti sva potraživanja navedena u rješenju o ovrsi.

 

koju svotu si uplatio na ime duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija