Jump to content

Ispravak katastarske izmjere


StudentSplit25

Preporučene objave

ovako. Imam jedan problem, pri izmjeri čestice i uplani u katastar mome susjedu je ucrtan dio zemljišta koji je zapravo moj. Sada je u katastru osnovana čestica a i provedeno je u zemljišnim knjigama. Kako to ispraviti, čak se i on slaže sa tim da ta zemlja nije njegova i htio bi da se to riješi. Može li se ići na uređenje međa ili nešto drugo. Ljudi plizzz pomagajte,pozdrav...

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala ljudi na odgovorima, problem je u tome da moja zemlja nije rješena tj nismo se podijelili, a na čestici zemlje na kojoj je taj moj susjed vršio izmjeru dijela te čestice na nju se probao uknjižiti ali vlasnik je crkva. Napravili su izmjeru na način da nisu ispratili moju među nego su granicu čestice pomakli na moju zemlju i zemlju ostalih suvlasnika tj. uzeli su površinu sa naše i susjedne čestice. Elaborat je prošao u katastru i to je ucrtano dok je njegov zahtjev za uknjižbu prava vlasništva odbijen, uložio je prigovor ali sumnjam da će mu to proći. površina u katastru i zemljišniku na mojoj čestici nije mijenjana, odgovara starom stanju prije susjedove uplane. sada tko je nadležan za pokrenuti taj postupak. mi, crkva susjed? što ako njemu prigovor na riješenje prođe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pri izmjeri čestice i uplani u katastar mome susjedu je ucrtan dio zemljišta koji je zapravo moj. Sada je u katastru osnovana čestica a i provedeno je u zemljišnim knjigama. Kako to ispraviti, čak se i on slaže sa tim da ta zemlja nije njegova i htio bi da se to riješi. Može li se ići na uređenje međa ili nešto drugo.

 

Kakvo sad uređenje međa. Nemate vi spor sa susjedom, nego je geodet pogriješio.

On to mora i ispraviti.

Neka ga vaš susjed pozove da to izvoli ispraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija