Jump to content

Nasljedstvo


Ivica2808

Preporučene objave

Poštovani....ukratko.......stric mi je živio cjeli život u Australiji,umro je prije 2 i pol mjeseca...ostavio je testament u kojem je naveo da mi ostavlja određeni novčani iznos....taj testament ja nisam vidio...još su navodno u njemu rođaci u Australiji...što bih ja sada trebao poduzeti i kako se informirati.Molio bih ...odgovor ako netko ima kakvu ideju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Umro je u Australiji..sve što znam je...da mi je osobno prije 3g rekao da je napisao testament i da pola novaca ostavlja meni pola rođaku u Australiji....kako ja sada to provjeriti...imam adresu od njegove kuce...inace nije imao obitelj...zenu i djecu.

 

Ažurirano

 

Mislim na njegovu adresu stanovanja u Aust...

 

Ažurirano

 

Dali se vodi ostavinski postupak i tko to treba pokrenuti...nisam upućen...jer neznam što i od kud da počmem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Molim Vas možete li me uputiti što mi je činiti u vezi "potraživanja oporucnog nasljedstva". Naime radi se o stricu (samac-neženja), koji je prije 2 i pol mj. umro u Australiji.* Stric je ostavio oporuku, u kojoj je navedeno da meni pripada određen novčani iznos, a rođak iz Australije je naveden kao opunomoćenik za prodaju kuće i za obavljanje pogreba. Strica sam pokopao u HR. Ja imam sliku " dokumenta gdje piše da mi je ostavljen određen novčani iznos, uslikao je stricev rođak-opunomoćenik, i problem je jer nigdje na slici ne vidim adresu ni telefon, koga nazvati...

Što mi je učiniti, kome se obratiti jer me nitko iz Australije nije kontaktirao, jednostavno neznam odkuda krenuti u vezi oporuke. *

Zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nemaš rođaka/prijatelja u Australiji kojeg bi pitao i kojem vjeruješ, morat ćeš tamo (u Australiji) uzeti odvjetnika koji će kao tvoj opunomoćenik "istražiti" što se dogodilo i javiti imaš li kakva prava. Vidjeti preko interneta kako to kod njih ide i pokrenuti nešto.

 

Tko ti je slao sliku tog dokumenta, kada i radi li se o oporuci ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako to izgleda;

THIS IS THE LAST WILL AND TESTAMENT

(made in revocation of all former wills)

ispod stoji ime strica,njegova adresa

1)I Revoke all former wills and dectare this to be my last will and Testament.

2)Lappoint,tu su imena tih rođaka u Australiji...or the survivor of them to be executor and trustee of this my Will and the expression"my trustee" schal mean the trustees for the time being of this my will

3)I make the following bequests:

3.1....moje ime...iznos..slovima i brojkom...

 

I naravno ..on je to poslao ...gdje se spominje moje ime...ima jos ispod dole pisano...samo to ne vidim.A taj što je to meni poslao je nasljednik isto polovice novca...i rečeno mi da cu dobiti obsvjest od australske drzavr,odvjetnistva ili koga vec?Sad dali ja trebam sto poduzimati ili cekati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je opuruka...u kojoj on navodi....tko sto nasljeđuje..i u kojoj je naveo moje ime i tocan iznos novca...i kako to sada ide...tko pokrece proces i slicno...koliko traje...to je ono sto mr zanima...a ja imam i njegovu smrtovnicu ...jer sam ja organizirao i sprovod i prijevoz iz Aus u Hrvatsku...gdje i koga pitati i kako ide sada taj proces nasljeđivanja ...to je ono sto me zanima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija