Jump to content

Croatia osiguranje naplata štete - hitno!!!


u_problemu

Preporučene objave

Poštovani,

imao sam prometnu nezgodu gdje sam udario vozilo koje je stajalo na semaforu. Vozilo koje sam udario je udarilo vozilo ispred sebe. Bio sam pod utjecajem alkohola 1,7 promila. Croatia me tereti za 31000 kn. Moje pitanje da li me imaju pravo teretiti i za štetu nastalu na prvom vozilu? Udarac nije bio jak jer šteta na mom autu je samo prednji branik. Farovi su čitavi. Smatram da vozilo koje sam udario nije držalo propisani razmak.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

imao sam prometnu nezgodu gdje sam udario vozilo koje je stajalo na semaforu. Vozilo koje sam udario je udarilo vozilo ispred sebe. Bio sam pod utjecajem alkohola 1,7 promila. Croatia me tereti za 31000 kn. Moje pitanje da li me imaju pravo teretiti i za štetu nastalu na prvom vozilu? Udarac nije bio jak jer šteta na mom autu je samo prednji branik. Farovi su čitavi. Smatram da vozilo koje sam udario nije držalo propisani razmak.

Hvala na odgovoru.

 

Imaju te pravo teretiti za sva prijevozna sredstva koje si oštetio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje pitanje da li me imaju pravo teretiti i za štetu nastalu na prvom vozilu?

 

Smatram da vozilo koje sam udario nije držalo propisani razmak.

Da nisi udario u prvoga ne bi on udario u onoga ispred sebe.

 

Koji je propisan razmak na semaforu?Trebao je prvi držat nožnu kočnicu ili imat povučenu ručnu?

 

Odgovor bi mogao dat neki instruktor vožnje a u zakonskim propisima nema ništa od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Croatia me tereti za 31000 kn.

 

osporavaj visinu štete.

imaš pravo podnijeti prigovor i tražiti račune za štetu.

31.000,00 kuna ? ko zna šta su sve napakirali . kod tebe je mala šteta ? ni kod drugih nebi trebala biti puno veča. potraži pomoć odvjetnika. smatram da se isplati. uplati neosporan dio npr. 5.000,00kuna (navedi da smatraš da šteta nije veča). ako su platili više to je njihov izbor (a možda je i štela).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija