Jump to content

Konverzija i sudužnik


Konverzija

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Banka je ponudila konverziju, ali problem je taj što je sudužnik pokojni. Ja sam nasljednik sudužnika i Banka sada traži od mene da budem sudužnik u Kreditu.

Prema zakonu o nasljeđivanju, ja ne mogu nasljediti dugovanje koje je veće od ostavine (a u ovom slučaju dug je puno veći nego ostavina), ali Banka odbija takvo tumačenje i dalje inzistira da nasljednik postane sudužnik inače neće provesti konverziju.

Postupa li Banka ovdje potpuno legalno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepo poručite banci da si nađu drugu "ovcu za šišanje" te da vas, ukoliko su već toliko uvjereni u svoj uspjeh - tuže. Neće im valjda biti problem dobiti taj spor, zar ne? Obzirom su toliko "velikodušni".

 

Plus još jedna stvar - klonite se daljnje komunikacije s njima, jer bi vas mogli "preveslati" na način da priznate dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepo poručite banci da si nađu drugu "ovcu za šišanje" te da vas, ukoliko su već toliko uvjereni u svoj uspjeh - tuže. Neće im valjda biti problem dobiti taj spor, zar ne? Obzirom su toliko "velikodušni".

 

Plus još jedna stvar - klonite se daljnje komunikacije s njima, jer bi vas mogli "preveslati" na način da priznate dug.

 

Problem je u tome što Banka u tom slučaju neće provesti konverziju, a ta opcija nam ne odgovara jer je vlasnik kredita bliski član obitelji. Ako ne postanem sudužnik, ostaje kredit u CHF što opet nije rješenje.

 

Ima li kakav način da Banka odradi konverziju bez mene, a da ne uplićem Sud i odvjetnike?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema izmjenama ZPK banke ne mogu uvjetovati konverziju novim sredstvima osiguranja, a da nije došlo do obveze konverzije banka ne bi ni došla u tu priliku budući da je smrt ili prestanak postojanja nekog sudionika u kreditu njihov poslovni rizik! Banke su čak prema zakonu i u obvezi konvertiranja raskinutih i cediranih kredita pa ne vidim razloga za dodatne zahtjeve prema korisniku kredita! Vjerojatno se radi o pokušaju dodatnog osiguranja kredita i pritiska na dužnika koji nema uporište u zakonu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija