Jump to content

Suvlasništvo nad građevinskim zemljištem


ludeb

Preporučene objave

Na parceli veličine 722 čhv imam vlasništvo 283/384. U gruntovnici su na tu istu parcelu upisano je još 6 osoba u udjelima od 24/384, 22/384, 22/384, 11/284/11/385, 11/384. Od navedenih suvlasnika, dvoje, s udjelima 24/384 i 11/384 su pokojni.

Na navedenoj parceli željela bih izgraditi obiteljsku kuću.

Molila bih Vas informaciju, koji je najbrži put do raščišćavanje ove situacije tj. do građevinske dozvole na takvoj parceli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na parceli veličine 722 čhv imam vlasništvo 283/384. U gruntovnici su na tu istu parcelu upisano je još 6 osoba u udjelima od 24/384, 22/384, 22/384, 11/284/11/385, 11/384. Od navedenih suvlasnika, dvoje, s udjelima 24/384 i 11/384 su pokojni.

Na navedenoj parceli željela bih izgraditi obiteljsku kuću.

Molila bih Vas informaciju, koji je najbrži put do raščišćavanje ove situacije tj. do građevinske dozvole na takvoj parceli?

 

nadležnom sudu podnesi prijedlog za razvrgnuće suvlasništva isplatom.

čini mi se da drugi suvlasnici imaju manje od 1/10 suvlasničkog djela.

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/5230-razvrgnu%C4%87e-suvlasni%C5%A1tva

primjer prijedloga je u objavi 4#

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=10899

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Poštovana,

zatražiti rješenje o utvrđivanju građevinske čestice pa izvršiti parcelizaciju, ili otkupiti suvlasničke djelove.

 

Molim pojašnjenje. Kako bi ste utvrdili građevinsku česticu za nešto čega nema? Ako ja dobro čitam upit, gospođa bi izgradila kuću a čestica je u suvlasništvu više osoba?! Prema novom Zakonu o gradnji, ako ne postoji građevina, nije moguće utvrditi građevinsku česticu..

 

A opet, ako dobro tumačim sam Zakon i postupk, gospođa može dokazati svoje pravo gradnje na nekretnini ali bez suglasnosti ostalih suvlasnika nadležno Tijelo nebi smjelo izdati Građ.dozvolu neovisno što je ona većinski vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekoga hiće lijepo vrijeme? mrljo%2023.gif

 

Poštovana,

ovom objavom ste me bacili u dvojbu. Jednostavo obrisati upis koji nije nešto neprimjeren ali nema nikakove veze s temom, ili ostaviti pa vam pokušati objasniti nešto.

 

Daklem, Legalis nije Vrtuljak ljubavi iz negdašnje Arene, niti bilo kakav internetski portal za spajanje srdaca.

 

Isto tako smatram da ni dotična mlada dama nije ovdje zbog toga.

 

A kultura, ili je imate ili ne. I nema nikakove veze s vašim razmišljanjem.

 

Stoga bih vas zamolio da se suzdržite od ovakovih komentara.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija