Jump to content

Ovrha na bračnu stečevinu


SlowRider

Preporučene objave

Imam jednog kolegu koji nije baš informatički nastrojen a čovjek nema baš novaca da plati odvjetnika pa sam mu predložio pomoći preko Vas dobrih ljudi. :predaja:

 

Supruga mu je bila točno godinu dana nezaposlena i u pbz-u nije uspjela složiti da joj zamrznu kredit jer nitko ne može dobiti na telefon tog dotičnog koji je zadužen za zamrzavanje kredita. I naravno, sada je počela raditi, otvorela zaštićeni račun i došlo je rješenje o ovršnom postupku da u roku 8 dana mora uplatiti 23 000 kuna kojih ona ni približno nema.

 

E sad, prvo pitanje:

 

1. Kolega (njen suprug) ima na sebe auto koji je po nekoj logici bračna stečevina i da li postoji šansa da mu taj auto oduzmu da se naplate? Kakva je tu točno procedura sa naplatom? Ja sam mu predložio da prenese auto na nekog drugog ali ako nema potrebe za time, nebi ulazio u tako nešto.

 

i

 

2. Da li može pisati žalbu ili javiti se kome kako bi ona to platila u ratama? Što se tiće prava smo i ja i on tudumi tako da svaka Vaša pomoć je dobrodošla ;)

 

Nemaju nikakvu nekretninu na sebe niti išta slično što bi se moglo oduzeti u ovom slučaju osim auta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako on nema veze s kreditom kao jamac ili sudužnik, nema nikakve brige za auto.

 

Što se tiče plaćanja na rate, to je moguće dogovoriti u banci ako su oni voljni, a obično jesu. Najbolje je otići kod osobnog bankara koji će onda kontaktirati kolege sa naplate, pa će se vjerojatno nešto dogovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I naravno, sada je počela raditi, otvorela zaštićeni račun i došlo je rješenje o ovršnom postupku da u roku 8 dana mora uplatiti 23 000 kuna kojih ona ni približno nema.

 

pošto je počela raditi ,oni će joj skidati 1/3 sa plaće i polako će se otplačivati dug...ako nemože više uplaćivati nema neke svrhe da se išta s njima više i dogovara....jer ako se dug otplaćuje,najvjerovatnije oni neće ništa više poduzimati....

što se tiće žalbe....to ne,ako priznaje dug...jer će samo dobiti još sudske troškove,a ništa neće postiči.......za bilo kakva dogovanja mora se neovisno o ovom ovršnompostupku dogovoriti sa bankom,ali kao što sam već naveo,banka neće obustaviti ovršni postupak,tako da više nema nekog posebnog smisla za dogovorima....to je imalo smisla prije ovršnog postupka......

neka se to polako otplaćuje sa 1/3 i jedino može nastati problem ako se opet ostane bez posla duže vrijeme,pa da banka pokrene ovrhu na pokretninma ili nekretninama....u ovoj situaciji najvjerovatnije neće....

 

normalno,kao i što drot kaže da je banka voljna se dogovoriti,može i tako,ali i ako se neće dogovarati,onda mislim da će i funkcionirati kako sam napisao otplatom sa ovrhom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je auto na njega, a on u tom kreditu nije niti jamac niti sudužnik, nije ga moguće oduzeti, bez obzira što su njih dvoje u braku.

 

Što se tiče banke, da, najbolje je otići pitati. Osobno imam iskustva sa specijalnom naplatom ZABA-e i mogu ti reći da su se pokazali odlični i spremni za dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Supruga mu je bila točno godinu dana nezaposlena i u pbz-u nije uspjela složiti da joj zamrznu kredit jer nitko ne može dobiti na telefon tog dotičnog koji je zadužen za zamrzavanje kredita. I naravno, sada je počela raditi, otvorela zaštićeni račun i došlo je rješenje o ovršnom postupku da u roku 8 dana mora uplatiti 23 000 kuna kojih ona ni približno nema.

 

Nemaju nikakvu nekretninu na sebe niti išta slično što bi se moglo oduzeti u ovom slučaju osim auta.

 

mislim da su dosadanji odgovori na ovo previdjeli da je banka likvidirala krediti i da odmah traze sve da im se plati

 

to "pravo" banka sebi pridrzava ako citate "sitna slova" ucjene ovaj hm ugovora o kreditu, a ponekad im je to poluga da se netko domogne kakvog slatkog nekretninskog zalogajcica

 

ako ima zasticeni racun, to je to na njega dobiva koliko dobiva i moze samo strpljivo cekati da se nasisaju njenih novaca iz place koliko oni oni budu smatrali da im treba

 

primjetite da mogu unedogled uzimati, jedino kad i ako im postane nelagodno onda proglase da im je dosta

pa se cesto i predomisle, "otkriju" da im jos treba

 

kredita vise nema, ne postoji, likvidiran je, ubijen

 

 

samo to crpljenje iz njezine place i to dok sami ne odluce stati

 

nema se vise sto pricati s bankom u ovom kreditu

 

ali banka ko banka, voli stvarti novac

ako zena ima "uvjete" oni ce odmah ponuditi da naprave novi kredit za pokrivanje duga

 

naime na taj nacin oni se bogate stvraju novac koji postaje njihov potpisom duznika

 

dobro ste culi, tog novca nema bit ce puf ti ga puf stvoren radi potpisa duznika

 

prica je slojevita i izostavio sam neke detalje, ali to ne mijenja stvar

 

i nasi banksteri su tek peta-sesta ruka, pa zato nam je kamata tolika kolika jest, skoro pa da i nema losijeg od ovog naseg...

(tamo gdje je banksterima "najtoplije i najmilije" novac se stvara besplatno ili za 0.5% kamate)

 

ako nema uvjete za kredit, onda je to sto jest, uzimat ce joj, uzimati ..i uzimati

 

nikad nece moci saznati koliko jos treba placati, nece dobiti nedvosmisleni i finalni odgovor nego muljanje i ako ovo ako ono

 

ako nije mogla lika dobiti na telefon trebala je pratiti telefonsku zicu i scepati ga rukav, trebala je biti probitacnija, pisati, kukati i plakati u predvorlju banke pa bi reagirali da im ne strasi ovce

 

 

 

eto to vam je odgovor, a ako ne bude tako izgadite me ovdje

volio bih da nisam bio u pravu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa baš i nisi u pravu. Mogu uzeti u vrijednosti kredita i kamata, a ne koliko žele.

 

Što se tiče dogovora, osobno sam bio u sličnoj situaciji i nakon godinu dana ovrhe na plaću sam se pokušao dogovoriti, s rezultatom da sam morao platiti ostatak glavnice, a otpisali su sve kamate, te su uredno obustavili ovrhu i sve što s tim ide. Završio sam tako da sam platio 70000 kn glavnice, a otpisali su 35000 kn kamata. Po meni, prošao sam i više nego dobro.

 

Postupak dogovora je bio jednostavan - poslao sam opširni mail s iskrenim opisom situacije, nakon 2-3 dana me nazvala gospođa da me pita još neke pojedinosti, a nakon još 2-3 dana me nazvala druga gospođa da mi kaže ove uvjete. Određen mi je rok od mjesec dana da skupim glavnicu, a kad sam ju odnio, ispotpisivao sam sve papire i do iduće plaće sam bio odblokiran. Svi su bili apsolutno korektni i ljubazni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija