Jump to content

Ovjera kupoprodajnog ugovora


JohnDoe1981

Preporučene objave

Pozdrav.

Imam pitanje vezano za unos automobila.

Automobil sam kupio povoljno od jednog kolege iz matične firme koja se nalazi u Njemačkoj. Automobil je isporučen do firme u Hrvatskoj kamionom.

Ugovor sam dobio nešto preko tjedan dana nakon što su istovarili vozilo.

Ideja mi je bila izvaditi probne tablice, riješiti homologaciju, carinu te potom riješiti registraciju.

Privremeni tehnički sam riješio bez problema, međutim na mupu nisam riješio ništa.

Problem je u tome što ugovor koji sam dobio, a koji je u Njemačkoj važeći, nije ovjeren i kao takav se ne prihvaća na policiji. Kasnije sam doznao da niti probne tablice ne mogu dobiti bez carine...

Da li potrebnu ovjeru kod notara mogu dobiti bez da osobno putujem u Njemačku?

Da li prvotni ugovor uopće vrijedi, ili treba raditi nove ugovore? (možda trebaju biti upisani neki dodatni podaci?)

S obzirom da carina traži da se posao odradi unutar 15 dana od uvoza, što je sada već relativno nemoguće riješiti u tom roku, koje su kazne za ovakav prekršaj? (ili se gleda datum sklapanja ugovora?)

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se malo proguugla, našlo bi se da je pri unosu vozila obvezno ovjeriti kupopr.ugovor (iako kad to rade njemci među sobom nije potrebno). Ovo nije kritika vama nego da što manje ljudi naprave sličnu pogrešku.

 

Da li potrebnu ovjeru kod notara mogu dobiti bez da osobno putujem u Njemačku?

Da li prvotni ugovor uopće vrijedi, ili treba raditi nove ugovore? (možda trebaju biti upisani neki dodatni podaci?)

 

A da vam to proba provjeriti kolega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor sam dobio nešto preko tjedan dana nakon što su istovarili vozilo.

Ideja mi je bila izvaditi probne tablice, riješiti homologaciju, carinu te potom riješiti registraciju.

To je rabljeni auto?

Kakva homologacija?

Kakva carina????!

 

Auto je kupljen u EU.

Plaćate trošarinu i 5% poreza na kupnju vozila.

 

 

... međutim na mupu nisam riješio ništa.

Problem je u tome što ugovor koji sam dobio, a koji je u Njemačkoj važeći, nije ovjeren i kao takav se ne prihvaća na policiji.

 

Neki dan je novi ministar gospodarstva baš govorio o ukidanju pečata, jer u Europi ih više nitko ne upotrebljava.

Može bit da je u tome problem.

 

 

 

Da li potrebnu ovjeru kod notara mogu dobiti bez da osobno putujem u Njemačku?

Da li prvotni ugovor uopće vrijedi, ili treba raditi nove ugovore? (možda trebaju biti upisani neki dodatni podaci?)

 

Pa pitajte ih što im točno treba. Njih pitajte, a ne da mi nagađamo.

 

(p.s. vidim da je štovani Spitfire već odgovorio u vezi ovog)

 

S obzirom da carina traži da se posao odradi unutar 15 dana od uvoza, što je sada već relativno nemoguće riješiti u tom roku, koje su kazne za ovakav prekršaj? (ili se gleda datum sklapanja ugovora?)

 

Jeste li pisanim putem prijavili obavezu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mala digresija..Homologacija (Potvrda o sukladnosti) je prvo što se obavlja prilikom unosa rabljenog vozila. Obavlja ga večina stanica za teh.pregled i dođe cca 700-injak kn. Potom ide plačanje trošarine itd..

 

Ali za većinu vozila koja se uvoze iz EU treba samo potvrda da jesu sukladni? :

Djelomičan popis vozila koja udovoljavaju - HAK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja, naturlich..ali i sami znate da se kod nas voli komplicirati da bi se uzela još koja kuna, pa tako vozilo koje se unosi netko treba "pregledati", usporediti VIN broj, oznaku motora, COC dokument, potvrditi sukladnost, sve to sročiti u rješenju i naplatiti.

 

Što se tiće pitanja,

...ili se gleda datum sklapanja ugovora?

 

trošarinu treba platiti u roku 15 dana od datuma na kupoprod.ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija