Jump to content

Ovršni proces, molim pomoć


mickey7

Preporučene objave

Pokušat ću biti kratak.

 

Iznajmili smo stan od gospodina x, potpisali ugovor, dali "kaparu", uselili u stan, platili unaprijed 6. mjeseci stanarine, ostavili polog...živjeli sretno u stanu par mjeseci nakon čega je gospodin x tražio da mu se plati koliko možemo mjeseci unaprijed jer mu trebaju novci, a pod prijetnjom prodaje stana. Mjeseci koje smo pretplatili nisu istekli.

 

Budući je supruga bila u visokom stupnju trudnoće dodatno smo pretplatili stan...idila je kratko trajala jer je gospodin x opet tražio novce iako smo imali dobrano pretplaćen stan. Dogovorili smo se da izadjemo iz stana a da će gospodin x vratiti pretplaćene novce i polog.

 

Nakon natezanja s gospodinom x, uz besplatnu pravnu pomoć (zbog loše materijalne situacije) i 5.godina natezanja po općinskom sudu 23.3.2016. dobio sam pečat pravomoćnosti s kojim je presuda pravomoćna i ovršna od dana 10.9.2015.

 

Na fini sam pokrenuo ovrhu, nakon nekoliko dana otišao do najbližeg fininog ureda po potvrdu o redoslijedu osnove za plaćanje s kamatom.

 

Apsolutni šok :)

upisan sam u redoslijed osnova za plaćanje na 46. mjestu

Obveze u redoslijedu prije moje osnove iznose: 420.804,46 kn!!!

 

Radi se o fizičkoj osobi, ne pravnoj...kako je moguće da netko ima duga skoro pola milijuna kuna? Živi u kući, iznajmljuje 2 stana (bez prijave i plaćanja poreza). Nebitno.

 

Molim za savjet što dalje mogu činiti da dodjem do svojih novaca da klinki koja se rodila par dana nakon pokretanja postupka protiv gospodina x kupim stvari potrebne za školu u koju uskoro treba krenuti (!)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali sad postoji zastara i nakon koliko vremena ako da? Hvala.

 

da postoji zastara. 10 godina od pravomoćnosti sudske odluke.

 

bilo bi dobro provjeriti ko je vlasnik stana u kom ste živili i kuće.

ako je vlasnik najmodavatelj podnijeti Sudu prijedlog za ovrhu na nekretninu (promjena sredstava ovrhe) i da tražite upis ovrhe u vlasnički list kuće/stana.

 

kad se dugovanje upiše u vlasnički list nekretnine nema zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija