Jump to content

Nasljedstvo


TomislavK

Preporučene objave

Dakle, prije 20ak godina roditelji su mi se rastali. Dogovorili su se da tata mami isplati dio novca jer su skupa kuću napravili. Mamin uvjet je bio, da bi se proces rastave završio, da tata kuću mora prepisati na mene. On je prsitao i sud je odredio da do nekog datuma on to mora učiniti. Je li to napravio,neznam , niti smo o tome ikad razgovarali.

Prije desetak godina tata je počeo živjeti sa jednom ženom. Nakon cca 5 godina, tata je imao teški moždani udar. Dugo je bio u komi. Danas se relativno oporavio. Relativno kažem, jer je 2 min normalna osoba za razgovor, a 3 min ima "djetinji mozak" i gubi se.

U međuvremenu se oženio za prije spomenutu osobu (to smo svi naknadno saznali). S vremenom smo su odnosi s njegovom novom ženom pogoršani, pa se sada nju mora nazvati kako bi ju se pitalo smije li se doći kod tate.

 

Pitanje je slijedeće. Obzirom da kolaju priče kako žena sad tu kuću prodaje, zanima me koja su moja prava na tu kuću. Original papir, presudu suda, tj. nagodbu posjedujem, u kojoj je on potpisao da će kuću prepisati na mene. U slučaju da to nije napravio, a obzirom da se u međuvremenu ponovno oženio, gubim li ja prava ili ne? Dakle, imam dva problema, osim što moram nazvati i "ugovoriti sastanak sa tatom", postoji pitanje nasljedstva, a također , ako su moja saznanja istinita da njegova nova žena prodaje kuću, ništa ju ne sprječava da ga nakon toga smjesti u dom. Naime , imamo saznanja, naglašavam saznanja, da nisu u idiličnim odnosima.

Molim sve koje znaju moja prava i obveze, da mi daju savjet. Svjastan sam de će mi za rješavanje ovog trebai i odvjetnik, ali bih volio znati u kojem smjeru mogu očekivati rješavanje problema.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mamin uvjet je bio, da bi se proces rastave završio, da tata kuću mora prepisati na mene

moram priznati da takav sporazum nema nikakvog smisla,budući da je za prenos prava vlasništva nužno sklopiti pravni posao,glede čega se postavlja pitanje,kakav bi to bio pravni posao koji uvjetuje treća strana.

Je li to napravio,neznam , niti smo o tome ikad razgovarali.

da jeste Vi bi to svakako znali,budući je nemoguće sklopiti određeni ugovor usmjeren na prenos prava vlasništva u vašu korist a da vi pri tome niste nastupili kao ugovorna stranka.

žena sad tu kuću prodaje

žena ili suprug(vaš otac)
postoji pitanje nasljedstva,
nepostoji,budući da se pitanje nasljedstva otvara trenutkom smrti ostavitelja,a dotad je preuranjeno govoriti o nasljeđivanju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

. Dogovorili su se da tata mami isplati dio novca jer su skupa kuću napravili. Mamin uvjet je bio, da bi se proces rastave završio,

 

Hvala

 

isplaćeno je njeno suvlasništvo u kući. nemože ona odrediti kome će darovati svoju imovinu. razvod braka bi završio htijela ona to ili ne. možda je i obećao da će kuću prepisati na tebe ali to je samo da bi ubrzao neizbježno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani matrix, ajde molim vas nemojte više ništa pisati jer očito pišete napamet.

dakle, u sudskom rješenju lijepo stoji da mama mora dobiti iznos koji je uložila u kuću, a tata pristaje do točno određenog datuma prepisati kuću na mene (tada sam imala 4 godine...)

pitanje nasljedstva ne postoji u formalnom smislu, ali bih problem htjela riješiti prije nego bude kasno.

i lijepo piše da žena hoće prodati kuću, naravno da formalno ona to ne može učiniti, nisam blesava. problem je što je tata u ovom trenutku izuzetno podložan njenoj manipulaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

očito pišete napamet.dakle, u sudskom rješenju lijepo stoji da mama mora dobiti iznos koji je uložila u kuću, a tata pristaje do točno određenog datuma prepisati kuću na mene

Ok,uvijek će se naći korisnik-ca kojem odgovori i mišljenja nisu po volji,no ako je pisano napamet Vi se onda upišite kao vlasnik-ca na temelju rješenja koje navodite.

Nadalje,dali ću ja ili bilo tko drugi pisati u određenoj temi je stvar o kojoj ne odlučujete Vi.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani matrix, ajde molim vas nemojte više ništa pisati jer očito pišete napamet.

dakle, u sudskom rješenju lijepo stoji da mama mora dobiti iznos koji je uložila u kuću, a tata pristaje do točno određenog datuma prepisati kuću na mene (tada sam imala 4 godine...)

pitanje nasljedstva ne postoji u formalnom smislu, ali bih problem htjela riješiti prije nego bude kasno.

i lijepo piše da žena hoće prodati kuću, naravno da formalno ona to ne može učiniti, nisam blesava. problem je što je tata u ovom trenutku izuzetno podložan njenoj manipulaciji.

 

odluka suda na koju se pozivate je u zastari. prošlo je više od 10 godina.

vaša majka je dobila svoje pa nemože vlasniku određivati kako će postupati sa svojom imovinom (kome će je darovati a to sigurno nije učinio ni sud).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija