Jump to content

Ovrha - paring


ivopeskafonda

Preporučene objave

Pozz.,

 

Naime sjela mi je na račun ovrha navodno za parkiranje iz 2011 godine.

 

Parkirao sam na parkiralište koje koriste stanari, bio sam gost stanara...

 

Nakon što sam pronašao kaznu na automobilu sve sam uslikao, parking je označen tablom i nikakvim drugim oznakama – šljunčani parking čak nije ni parkina, ali ma tablu.

 

Neplačam kaznu, dobijam pismeno od parkinga da podmirim na što se žalim e-mailom, ali nemam nikakvih dokaza..., i ne dobijam nikakav odgovor...

 

Nakon xxgodina na račun mi sjeda ovrha od 800 kn, idem u finu.

 

Rekli su mi da se obratim javnom bilježniku...

 

Javni bilježnik kaže da nisam podigao žute papirice (dobio kopije) – dostavnice pošte – nisam jer sam bolestan i teško pokretan...

 

Ok.

 

Kontaktiram gradski parking i kažu da imam kazne 2 prekršaja zbog horizontalne signalizacije (koja ne postoji – imam fotografije) što je nemoguče...

 

Moje pitanje – imam li ikakvu mogučnost ponovnog poketanja spora ili bilo šta...

 

Spreman sam na sve iz principa...

 

Jer prva kazna po mom nije propisna «što ne znači da sam u pravu», a druga nije ni postojala...

 

Moja greška «iz nemogučnosti» podizanja rješenja ovrhe i žalbe.

 

Navodno 2 kazne 260,00 kn- ovrha 800,00.

 

Im li kakva mogučnost žalbe sudu ili ako treba žaliti se i van granica države – najviše zbog dodjele kazne koj fizički ne postoji.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Neplačam kaznu, dobijam pismeno od parkinga da podmirim na što se žalim e-mailom, ali nemam nikakvih dokaza...,

 

Hvala

 

žalba se ne šalje mailom. žalba se šalje pismeno preporučeno i sa povratnicom.

 

Ažurirano

 

 

Javni bilježnik kaže da nisam podigao žute papirice (dobio kopije) – dostavnice pošte – nisam jer sam bolestan i teško pokretan...

 

Im li kakva mogučnost žalbe sudu ili ako treba žaliti se i van granica države – najviše zbog dodjele kazne koj fizički ne postoji.

 

Hvala

 

javni biježnik je trebao ponoviti dostavu rješenja o ovrsi(po zakonskoj odredbi) prije nego ga stvi na svoju oglasnu ploću koju niko ne čita.

 

možeš od nadležnog općinskog suda tražiti ukidanje klauzule pravomoćnosti(zbog neuredne dostave) rješenja o ovrsi.imaš kopiju rješenja pa se pozovi na broj (Ovrv-?).

ili od javnog bilježnika traži dostavu odluke (pismeno preporučeno i sa povratnicom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija