Jump to content

Ovrha kreditom


li333

Preporučene objave

Poštovani,

 

Trebala bi mi vaša pomoć, želim pomoći prijateljici i iznimno bi bio zahvalan na svakom savjetu i pomoći.

 

Već godinu dana imam dug zbog kojeg su mi blokirani računi svi u banci u iznosu od 21.000,00 kuna. To mi se dogodilo zbog toga što nisam radila duže vrijeme nego sam primala socijalnu pomoć tako da nisam mogla plaćati račune niti vratiti minus u banci. Dok radim skida se 1/3 plaće.

1. Na koji način mogu najbrže vratiti dug?

2. Da li mi ovrhovoditelji mogu sjesti na nekretnine koje imam na sebi u suvlasništvu?

3. Kada nastupa zastara za to dugovanje?

4. Rastu li kamate svaki dan ili polugodišnje, ili možda godišnje?

5. Koliko dugo će trebati proći vremena da me se makne sa crne liste?

6. Hoću li moći dobiti ikakav oprost duga pošto osobni bankrot ne mogu tražiti zbog nekretnina i što nemam više od 30.000,00kn duga?

7. Istekao mi je tekući račun ali mi ne daju novi s ibanom dok traje ovrha a zašto, koji je razlog?

8. Na koji način mogu prinmati honorar ako mi se isplaćuje na račun, tj. ako je ugovor o djelu u pitanju pa se primanja uplaćuju na žiroračun mogu li otvoriti zaštićeni žiroračun?

9. Da li je prihod od najma koji ide na žiroračun zaštićeno primanje?

10. Više puta vidim u novinama, oglasima brzi krediti i pozajmice koji nude kredite za stalno zaposlene a neki na zaposlene na određeno za zatvaranje crne liste blokade ovrhe dal je to sigurno ili su to kamatari. Na koji način mogu dobiti kredit da zatvorim crnu listu i blokadi, tj.ovrhu?

 

Puno hvala unaprijed, svaka pomoć i savjet su od iznimne koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ću ti probati odgovoriti na dio, a za ostatak ćeš pričekati nekog drugog.

 

1. Dogovorom s bankom. Ako sad radi, može otići u banku i dogovoriti da joj daju kredit kojim bi zatvorila dug, a možda joj otpišu i dio kamata.

 

2. Mogu, ali dok dolazi plaća s koje uzimaju 1/3, neće se time zamarati. Kamate idu, dio novca uzimaju i tako mogu koliko god treba.

 

3. Kada je nastao dug? Kada je pokrenuta ovrha? Kada je počela naplata?

 

4. Mislim da mjesečno računaju, ali pričekaj nekoga tko je siguran.

 

5. Ovisno o banci u kojoj ćeš se interesirati, a ovisno i o drugim pokazateljima (drugim dugovima, karticama, plaćanju računa i sl.). Nema nekog fiksnog trajanja, tako da ti neke banke mogu odmah po rješavanju ovog duga davati neke kartice/kredite, a neke neće htjeti niti nakon više godina.

 

6. To ćeš morati dogovoriti s bankom. Odeš kod osobnog bankara i vidiš. Vjerojatno ćeš morati sastaviti pisani zahtjev, pa će oni odlučiti. Oprost je vjerojatno nemoguć, ali moguć je otpis (dijela) kamata.

 

7. Mislim da je sad svaki račun u IBAN obliku, ali ionako ti je svejedno jer ti nisu dostupne kartice niti dr. zbog blokade.

 

10. To su najčešće neki posrednici. Mogu ti srediti kredite u nekim bankama, ali su troškovi često dosta veliki, pa se ne isplate jer ti uzmu četvrtinu ili trećinu novca koji podigneš. Više se isplati dogovoriti s bankom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija