Jump to content

susjedove grane uništavaju voćnjak i zemljište


petrapalinic

Preporučene objave

Poštovani svi,

 

molim savjet.

 

Živim pored Velike Gorice. Na zemlji do moje je šuma od pedesetak stabala čiji je vlasnik susjeda iz sela.

 

Grane su se nadvile na moje zemljište i zbog sjene mi uništavaju voćnjak koji je na uzbrdici. Kako mi drveće umire tako se povećava opasnost od odrona. Susjeda mi ne dopušta da odrežem grane koje prelaze na moje zemljište.

 

Ne znam što da radim? To mi je jedini dom, a bojim se da će mi kod jače kiše odron past na kuću. Kuća ima 40 kvadrata što nije puno ali je jedino što imam.

 

Imate li kakav savjet kako da riješim problem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Susjeda mi ne dopušta da odrežem grane koje prelaze na moje zemljište.

susjeda netreba dati nikakvu suglasnost budući da Vas zakon ovlašćuje(čl.105.ZV) na radnje koje bi poduzeli,izuzev da vas fizički spriječi,gdje bi u tom slučaju posla imala i policija.

Nadalje,budući kako navodite da vam predmetne grane uzrokuju štetu, dokumentirajte ju prije nego ih posiječete, jer imate pravo na naknadu štete koju Vam je prouzročilo granje susjedovih stabala, ako do iste ne bi bilo došlo da je vlasnik (susjed) postupao dovoljno obzirno u njihovu održavanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

susjeda netreba dati nikakvu suglasnost budući da Vas zakon ovlašćuje(čl.105.ZV) na radnje koje bi poduzeli,izuzev da vas fizički spriječi,gdje bi u tom slučaju posla imala i policija.

Nadalje,budući kako navodite da vam predmetne grane uzrokuju štetu, dokumentirajte ju prije nego ih posiječete, jer imate pravo na naknadu štete koju Vam je prouzročilo granje susjedovih stabala, ako do iste ne bi bilo došlo da je vlasnik (susjed) postupao dovoljno obzirno u njihovu održavanju.

 

Poštovani Matrix!

Sad ja tebe pitam sljedeće- Temeljem Zakona o vlasništvu i ostalim pravnim stvarima....... Od susjedovo strane, a mislim da je i moj ( desna strana gledano od ceste) neuređena živica, raslinje. Ja postavljo stupove, žicu,1,25. Od njegove strane živica obrasla .... neodržavano.Žica i stupovi drveni već su u " rasulu" i svei vise prema susjedu.....Interesantno. " Kaže da ne diram zbog staništa ptica". U dobrim smo odnosima, samo što tu ima 6 gruntovnoh vlasnika, a njega baš niđe.

Kaže .... ne diraj.

Cilj je da se dotjera međa kak spada. Meni nije za " picikato" ali njegovo izražavanje itd..

...... Da cilj je geodet,....arhitekt oko utvrđivanje međe. Mene iskreno ne mući 0.5m ili 1 m + - tebi ili meni. Neide mirnim putem....... Tko plača troškove oko trala....lal?

Gruntovno je međa u moju korist, ali nema veze......Tupec, tupi..

Dal da porušim višak raslinja, ili ima neki pragraf ....... Moja žica i stupovi temeljem neodržavanja od njegove strane je -2. Za god. dvije, nebude se vidjela niti žica niti stupovi.

Postupanje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neide mirnim putem....... Tko plača troškove oko trala....lal?

na postupak uređenja međe

primjenjuju se pravna pravila Zakona o sudskom vanparničnom postupku (Sl.

nov. od 1. kolovoz a 1934., br. 45-175-1934), koja se primjenjuju na

temelju odredbe članka 1. Zakona o načinu primjene pravnih propisa

donesenih prije 6. travnja 1941. (Nar. nov., br. 73/91),glede čega prema pravnom pravilu iz paragrafa 20. istog zakona, svaki sudionik snosi sve svoje troškove.

da porušim višak raslinja

da se neponavljamo,sve što je sa vaše strane možete porezati,a korijenje iščupati iz zemljišta.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na postupak uređenja međe

primjenjuju se pravna pravila Zakona o sudskom vanparničnom postupku (Sl.

nov. od 1. kolovoz a 1934., br. 45-175-1934), koja se primjenjuju na

temelju odredbe članka 1. Zakona o načinu primjene pravnih propisa

donesenih prije 6. travnja 1941. (Nar. nov., br. 73/91),glede čega prema pravnom pravilu iz paragrafa 20. istog zakona, svaki sudionik snosi sve svoje troškove.

da se neponavljamo,sve što je sa vaše strane možete porezati,a korijenje iščupati iz zemljišta.

 

Poštovani Matrix! Da ne popujemo! Unuk njihov kaže " ne diraj mi među, to je za ptice..... zaštitu ptica itd. Imam zapisnik od MUP-a kada sam na svoju incijativu poravnao među " ravno" iako gruntovno stoji drugačije.... u moju korist. Hebo.. kvadrat, dva ..... ali nema sluha. Slušaj nIje mi do pravno stječene međ! aL DAJ DOTERAJ STVARNO VLSNIŠTVO.

MATRIXSE! BIT JE U POŠTENJU! NISAM ČOVJEK KOJI PLAČE, AL SE NE DAM ZAHEB!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Da li je ta susjedna čestica u katastru i gruntovnici navedena kao šuma?

Ima li uoklo drugih čestica sa šumom?

Ne, cijelo to područje je nije uređeno, ali moja čestica je svugdje pravilno zavedena. Općenito, još uvijek je sve krivo ucrtano, čestice ne ogovaraju stvarnom stanju, ucrtane su ceste i putevi koji ne postoje, još uvijek neke čestice glase kao zadružno vlasništvo. Samo jedan susjed par kuća dalje i ja imamo sve čiste i ispravne papire i stanja i potrebne dozvole i sve štoje potrebno. Postoje uokolo čestice sa šumom, ja ne graničim s njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

susjeda netreba dati nikakvu suglasnost budući da Vas zakon ovlašćuje(čl.105.ZV) na radnje koje bi poduzeli,izuzev da vas fizički spriječi,gdje bi u tom slučaju posla imala i policija.

Nadalje,budući kako navodite da vam predmetne grane uzrokuju štetu, dokumentirajte ju prije nego ih posiječete, jer imate pravo na naknadu štete koju Vam je prouzročilo granje susjedovih stabala, ako do iste ne bi bilo došlo da je vlasnik (susjed) postupao dovoljno obzirno u njihovu održavanju.

znači osoba može samoinicijativno sama odrezati sve grane koje prelaze među prema "zamišljenoj vertikalnoj crti ".....i u tom slučaju postoji velika vjerojatnost da će sjena opet biti na tuđem imanju .....jer je šuma obično visoka itd...šta napraviti u tom slučaju i da li se išta i može napraviti ako je šuma "legalna" ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija