Jump to content

Da li je ovo prevara oko nekretnine?


Mali Zli Patuljak

Preporučene objave

Prvenstveno lijep pozdrav svima!

 

Naime imam malo specifican slucaj u vezi nekretnine. Nakon smrti oca nasljedili smo kuc u Vukovaru prije rata, dosao je rat ostalo znate i sami sve, nakon rata majka je odlucila prodati kucu ( ja sam tada bila maloljena osoba) , majka i sestra su dale punomoc 98 prvu i drugu nakon sto je sestra postala punoljetna drugu, ja sam i dalje bila maloljetna osoba. Gospođa kojoj je dana punomoc je navodno imala kupca za kucu i dala kaparu, nista se nije dogadjalo 6 god sa ostatkom novaca niti javljanja, da bi moja majka sa pristankom mene i sestre prodala kucu 2007 god, kuporodajni obavljen, vlasnicki i sve na novog kupca bez problema, gospodja kojoj je dana punomoc se pocela javljat 2010 god tvrdeci da mi njoj dugujemo 2000 eura. opet se neko vrijeme nije javljala nakon toga opet, da bi ja sad 2016 kupila stan , misleci ok prva nekretnina i to sve , otisla na poreznu i da bi mi gospodja na salteru rekla kako je kuca prodava dva puta, jednom to 2007 (533 kvadrata) i jednom te 2003 na 3m2 na sto sam ja ostala bez teksta i procitala mi je ime gospodina koji je kao dao kaparu,(poslije smo mi dobili i pismo od te gospodje sa nekim cudnim papirom da je ona vratila dio duga gospodinu pa smo povezali imena, do prije tog pisma nismo nikada ni culi za gospodina) taj gospodin se nama nikad u zivotu nije javio u vezi te kuce, zvala sam doticnu gospodju koja je kao preuzela kaparu i dala nama da sta se tu dogadja, kako je ona tako nesto mogla dozvolit , pocela je govoriti da to nije istina i da ja izmisljam, naravno odmah vrijeđanje mene da sta ja ocu itd. da je to bila kapara, kako je mogla biti kapara ako je bio predan kuporodajni ugovor bez naseg znanja u poreznu na 3 m2 kuce od 533 kvadrata.

 

Pa sad mene zanima sto ja tu mogu sa pravne strane uciniti, jer ocito se radi o tome da je netko nekog varao preko nas jer mi ne znamo o cemu se tu radi i kako je ona mogla u moje maloljetno ime potpisivat ista ako je imala samo punomoc od moje majke i sestre, te kako ona mene moze nazvat i reci mi da ce otic na poreznu u moje ime i da ce se to izbrisat i da cu ja dobiti papir da to ne postoji, a u poreznoj ja nemogu dobiti u svoje ime takav papir kako moze ona. Pa ako netko ima nesto pametno za savjetovat, molim Vas slodobno, unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospodja kojoj je dana punomoc se pocela javljat 2010 god tvrdeci da mi njoj dugujemo 2000 eura. opet se neko vrijeme nije javljala nakon toga .

nije rjedak slučaj da kad kupac odustane od kupnje prodavatelj zadržava kaparu kao naknada štete

ako smatra da joj dugujete neka potražuje dug u sudsom postupku.

u svakom slučaju njeno potraživanje je zastarilo.(prošlo je više od 5 godina kad je mogla tražiti povrat novca)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Pa sad mene zanima sto ja tu mogu sa pravne strane uciniti, jer ocito se radi o tome da je netko nekog varao preko nas jer mi ne znamo o cemu se tu radi i kako je ona mogla u moje maloljetno ime potpisivat ista ako je imala samo punomoc od moje majke i sestre, te kako ona mene moze nazvat i reci mi da ce otic na poreznu u moje ime i da ce se to izbrisat i da cu ja dobiti papir da to ne postoji, a u poreznoj ja nemogu dobiti u svoje ime takav papir kako moze ona. Pa ako netko ima nesto pametno za savjetovat, molim Vas slodobno, unaprijed hvala.

 

porezna na utvrđuje dali je neko krivotvorio ugovor. prihvati ga i bitno je da podnositelj (kupac )plati porez.

 

postojanje dva kupoprodajna ugovora nisu bitna za poreznu povlasticu.

bitno je to dfa ste imali nekretninu i da vam stan nije prva nekretnina.

ali smatram da bi tu odvjetnici imali posla(osporavanje poreznog rješenja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija