Jump to content

Psihijatrijski slučaj plodouživateljice i Ugovor o doživotnom uzdržavanju


jan85

Preporučene objave

Evo ovako!

 

Napravio sam ugovor o doživotnom uzdržavanju sa svojim djedom i bakom. Djed je jako bolestan i vjerojatno će umrijeti prije bake, u tom slučaju ona postaje plodouživateljica. Baka je već pomalo sklerozna, dementna i zanima me što se događa u slučaju kada ona ostane sama. Da li sam ja njen skrbnik, da li ona može potpisati prekid ugovora, da li mene netko može optužiti da se ja nisam brinuo dovoljno o njoj i takve stvari. da li je netko imao sličan slučaj i što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napravio sam ugovor o doživotnom uzdržavanju sa svojim djedom i bakom. Djed je jako bolestan i vjerojatno će umrijeti prije bake, u tom slučaju ona postaje plodouživateljica.

dali su baka i djed oboje u ugovoru navedeni kao primatelji uzdržavanja,budući da mi je nejasno ugovaranje prava plodouživanja kroz ugovor o doživotnom uzdržavanju

Da li sam ja njen skrbnik,

Niste

da li ona može potpisati prekid ugovora,

samo ako je u ugovoru navedena kao primateljica uzdržavanja
da li mene netko može optužiti da se ja nisam brinuo dovoljno o njoj i takve stvari.
zakonski nasljednici primatelja uzdržavanja bi mogli tužbom zahtijevati da se ugovor raskine zbog neispunjenja ugovornih obveza
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija