Jump to content

Kraj isplate ovrhe


kbszeljko

Preporučene objave

Molio bih pomoć od bilo koga tko može i zna da mi pomogne savjetom.

Na plaći mi je ostalo do potpune isplate ovrhe još samo 561,95 za dug Diners klubu, koju otplaćujem već preko petnaestak godina. Pretpostavljam da će moja šefica računovodstva,budući radim u državnoj upravi sada postaviti njima pitanje, da li je to gotovo,a od njih očekujem odgovor, da im dugujem još preko 80.000 kn,budući su taj iznos od mene tražili za kompletnu isplatu i njihovo financijsko zadovoljenje,kada sam pokušao sve ovrhe staviti u jedan kredit.

E sada kada joj oni pošalju koliko im još moram plaćati, zanima me, moram li ja na to biti kako upozoren i znati taj iznos i od koga-da mi se nastavlja ovrha i u kojemu iznosu i imam li ja ikakvo pravo prigovora, žalbe ili bilo čega na taj novi iznos,i kako da znam koliki bi on ustvari trebao biti-koga tražiti da mi to izračuna?

Vjerujem da sam postavio puno pitanja, ali oduzimaju mi to već preko petnaest godina i već sam im osnovni dug pretplatio dva puta, a oni nikako nisu zadovoljni.

Ima li za mene ikakvoga lijeka,pogotovo, što na kraju godine idem u mirovinu,pa mi više neće oduzimati iznos od oko 1200,1300kn, nego svega pet,šest stotina,budući mi mirovina neće biti veća od 2.000kn,a to znači da će mi oduzimati to sve do smrti.

Ajde, pomozite, ako boga znate,samo savjetom, ne tražim financijsku pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da sam postavio puno pitanja, ali oduzimaju mi to već preko petnaest godina i već sam im osnovni dug pretplatio dva puta,

Ima li za mene ikakvoga lijeka,pogotovo, što na kraju godine idem u mirovinu,.

 

dug je velik i velik je iznos zateznih kamata koje plaćaš.

predpostavljam da si dosada plaćao kamate. angažiraj sudskog vještaka da ti izračuna dug i olio si otplatio (košta ali).

 

dizanjem kredita i isplatom duga možeš rješiti svoj problem.

kamate na kredit su manje nego zatezne kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma dragi prijatelju-ako smijem tako reći,ne mogu ja dobiti tako veliki kredit da otplatim sve svoje dugove.

Ja sam dinersu na ime duga od nekih sedamdesetak,osamdesetak tisuća kuna do sada platio preko 160.000 kuna kroz petnaestak godina koliko im to otplaćujem, ali oni sada od mene traže da im odjednom kreditom platim cijelu glavnicu,kao da sam sve ove godine u tih 160.000kn plaćao samo kamate,što je meni neizvedivo.

Zato bi me samo interesirao ovaj drugi dio pitanja,a to je -kada mi idući mjesec uzmu i tih zadnjih 561,95,koliko na listi piše da im još dugujem mora li moja šefica računovodstva o njih tražiti odgovor da li je to sve sada, što će oni naravno opovrgnuti i kada joj pošalju novi iznos duga moram li ja o njemu biti isto obaviješten i od koga-svoga računovodstva ili od dinersa, te imam li ja bilo kakvo pravo prigovora-žalbe na taj iznos

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani i dragi prijatelji-napisali ste mi da vas tako smijem zvati,a moram, budući ste mi uvijek do sada pomogli kada god sam nešto pitao, a to rade samo pravi prijatelji i pravi ljudi.

Nego evo mene ponovno o mojemu dugu,pa Vas molim da se još jednom napregnete i opet me uputite.

Ovaj mjesec na plaći mi je ovršeno i ovih zadnjih 561,95kn. što sam gore naveo da još dugujem dinersu, a ostatak do 30%od plaće mi je uplaćen na tekući račun,što znači da je uplaćeno u Finu na smanjenje iznosa blokade.

E mene sada zanima da li je to moje računovodstvo smjelo napraviti budući na plaći imam još u redu čekanja puno ovrha koji su po datumu puno stariji od ove blokade na Fini,pa mislim da je trebalo poćeti otplaćivati slijedeću ovrhu koja je u redu čekanja.

Drugo-kao što sam i prije naveo,ja očekujem od dinersa novi zahtjev za daljnjom otplatom duga, budući će oni sigurno postaviti novi zahtjev-nezadovoljni sa iznosom otplaćenoga duga, kada vide da im se je prestalo plaćati sa moje plaće,pa me zanima kada postave mojemu računovodstvu novi zahtjev, moraju li i meni taj zahtjev uputiti ili je to dužno računovodstvo meni uputiti da me upoznaju sa novim zahtjevom i novim iznosom i imam li ja i u kojemu roku pravo ikakvoga prigovora na taj iznos i eventualno-ne znam ni ja na još što.

Dakle da utvrdim, zanima me-tko meni mora uputiti novi zahtjev i tko me mora o tome obavijestiti,odnosno, moraju li me uopće obavijestiti-sa produljenjem otplate sa novim iznosom-sam diners koji ga upućuje računovodstvu ili računovodstvo, kada ga dobije od dinersa?

Unaprijed Vam se svima zahvaljujem po neznam koji puta na pomoći i odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani

Negdje u šestome mjesecu sam ovako

 

 

Poštovani i dragi prijatelji-napisali ste mi da vas tako smijem zvati,a moram, budući ste mi uvijek do sada pomogli kada god sam nešto pitao, a to rade samo pravi prijatelji i pravi ljudi.

Nego evo mene ponovno o mojemu dugu,pa Vas molim da se još jednom napregnete i opet me uputite.

Ovaj mjesec na plaći mi je ovršeno i ovih zadnjih 561,95kn. što sam gore naveo da još dugujem dinersu, a ostatak do 30%od plaće mi je uplaćen na tekući račun,što znači da je uplaćeno u Finu na smanjenje iznosa blokade.

E mene sada zanima da li je to moje računovodstvo smjelo napraviti budući na plaći imam još u redu čekanja puno ovrha koji su po datumu puno stariji od ove blokade na Fini,pa mislim da je trebalo poćeti otplaćivati slijedeću ovrhu koja je u redu čekanja.

Drugo-kao što sam i prije naveo,ja očekujem od dinersa novi zahtjev za daljnjom otplatom duga, budući će oni sigurno postaviti novi zahtjev-nezadovoljni sa iznosom otplaćenoga duga, kada vide da im se je prestalo plaćati sa moje plaće,pa me zanima kada postave mojemu računovodstvu novi zahtjev, moraju li i meni taj zahtjev uputiti ili je to dužno računovodstvo meni uputiti da me upoznaju sa novim zahtjevom i novim iznosom i imam li ja i u kojemu roku pravo ikakvoga prigovora na taj iznos i eventualno-ne znam ni ja na još što.

Dakle da utvrdim, zanima me-tko meni mora uputiti novi zahtjev i tko me mora o tome obavijestiti,odnosno, moraju li me uopće obavijestiti-sa produljenjem otplate sa novim iznosom-sam diners koji ga upućuje računovodstvu ili računovodstvo, kada ga dobije od dinersa?

Unaprijed Vam se svima zahvaljujem po ne znam koji puta na pomoći i odgovorima.

 

 

pisao,ali mi tada nitko nije odgovorio.

Nije mi bilo toliko važno, budući sam čekao daljnji razvoj događaja, ali evo od tada, već ti mjeseca moje računovodstvo meni isplaćuje mojih 30% na ovršeni račun,, a ostatak na zaštićeni.

E sada mene zanima, ne bi li računovodstvo moralo prije isplatiti sve one druge ovrhe koje godinama stoje u redu čekanja, a ne isplaćivati ovršeni račun u FINI?

Osim toga, do kada diners ima pravo čekati sa novom ovrhom budući znam iz usmenoga kontakta da oni od mene potražuju još uvijek iznos glavnice koji je cca 80.000kn, budući sam im zadnjih skoro dvadesetak godina po njihovom isplaćivao samo kamate?

I ima li igdje kraja toj ovrsi?

Pa traje već skoro dvadeset godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija