Jump to content

Fizicko izdvajanje


Maja1980

Preporučene objave

Kupoprodaja i fizičke diobe

Postovani, interesuju me tri pitanja , molim info.

 

1) Sa kupcom nepokretnosti se ne mogu dogovoriti ko plaća porez na promet nepokretnosti prilikom kupoprodaje. Čija je to obveza?

 

2) U slučaju da se vanparnično ne može dogovoriti sa suvlasnicima oko ničega, na koji način možemo uraditi fizičku diobu podjele i izdvojiti nas dio , uslova ima?

 

3) U slučaju da neko od suvlasnika pokrene proces diobe i dođe do toga da Sud licitira, mogu li ja da ne želim prodati svoj dio , može li me ko u tome spriječiti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Sa kupcom nepokretnosti se ne mogu dogovoriti ko plaća porez na promet nepokretnosti prilikom kupoprodaje. Čija je to obveza?

obveza je stjecatelja/kupca nekretnine,ali se može ugovoriti da prodavac jamči naplati poreza.

2) U slučaju da se vanparnično ne može dogovoriti sa suvlasnicima oko ničega, na koji način možemo uraditi fizičku diobu podjele i izdvojiti nas dio , uslova ima?

u postupku razvrgnuća koji pred sudom može pokrenuti bilo koji od suvlasnika

3) U slučaju da neko od suvlasnika pokrene proces diobe i dođe do toga da Sud licitira, mogu li ja da ne želim prodati svoj dio , može li me ko u tome spriječiti ?

ako do opisanog scenarija dođe,slabo možete što spriječiti.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

3) U slučaju da neko od suvlasnika pokrene proces diobe i dođe do toga da Sud licitira, mogu li ja da ne želim prodati svoj dio , može li me ko u tome spriječiti ?

 

Mislite na prodaju nekretnine na javnoj dražbi zbog razvrgnuća suvlasništva?

 

Taj postupak nije ni lagan ni brz (traje godinama), i u pravilu je zadnja opcija.

Puno ovisi i o tome tko je u posjedu djelova ili cijele nekretnine, i o suvlasničkim udjelima. Također i o spremnosti primjerice većinskog suvlasnika da isplati ostale suvlasnike.

 

A na dražbi takve nekretnine u pravilu nitko i ne želi kupiti , osim nekog od suvlasnika - obično onaj koji je u posjedu nekretnine čeka da vrijednost padne pa da to kupi za sitan novac.

 

 

ako do opisanog scenarija dođe,slabo možete što spriječiti.

 

Ovo gore sam napisao čisto da se ne bi netko zanosio da je to neko "expres" rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija