Jump to content

udruga


anonimno

Preporučene objave

Nadjite najmanje tri osobe koje su za to raspolozene, napisite statut, sazovite osnivacku skupstinu, napisite zapisnik o skupstini na kojoj ste donijeli odluku o osnivanju udruge i izabrali tijela udruge i osobe za zastupanje. Recene dokumente, zajedno s ispunjenim forumularima, odlukama o izboru ovlastenih osoba itd. predajte u ured za opcu upravu prema mjestu sjedista udruge i cekajte da vam jave jeste li dobro obavili posao ili da vas pozovu na korekciju predane dokumentacije ili da vam izdaju rjesenje o upisu u registar udruga. Ako vam se ne jave u roku od 30 dana smatra se da ste upisani.

 

Nakon toga, temeljem rjesenja o upisu morate se prijaviti u Zavod za statistiku, izraditi pecat, te odabrati poslovnu banku i otvoriti racun udruge.

 

O sadrzaju i obliku te potrebnim daljnjim dokumentima za osnivanje i daljnjem radu, te pravima i obvezama koje mora jedna udruga ispunjavati, obavijestite se u Zakonu o udrugama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam baš siguran dal će oni biti toliko inventivni, a i mislim da se tamo treba (u svakom slučaju je puno bolje) pojaviti osobno. Preporučujem da nazoveš Ured za udruge i raspitaš se, te se pojaviš i uzmeš dokumente ako su još tamo i osobno ih odneseš u gradsku skupštinu. Za sve drugo njušim izgubljene papire i podnošenje novog zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tak sam i napravio. Pitao sam ih mailom i oni su mi čak isti dan odgovorili (mislio sam da ću odgovor čekat barem tjedan dana). Rekli su da mi je najbolje da sam dođem po papire i ostavim ih u poglavarstvu. Trebalo mi je 5 min da to sve obavim, a od toga sam 3 min potrošio na čekanje zelenog na semaforu u Vukovarskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija