Jump to content

Zaustavljena pod zabranom


Klint25

Preporučene objave

Postovani, prije nekog vremena zaustavljena sam od strane policije u upravljanju vozilom sa zabranom upravljanja par dana prije isteka iste. Cini mi se da me snimilo policijsko vozilo, nakon cega sam zaustavljena 100 metara kasnije. Uvidom u vozacku sluzbenik me obavijestio da sam pod zabranom. Moja je greska sto nisam vodila evidenciju i po sjecanju mi se cinilo da je zabrana istekla par dana prije. Ono sto me zanima, jer vidim svasta na internetu koje su najblaze i najgore moguce kazne. Napominjem da mi je zabrana prvi prometni prekrsaj u vozackoj karijeri i cinjenicu da prilikom gore navedenog zaustavljanja nisam dobila nikakvu potvrdu da me itko zaustavio i da sam pocinila prekrsaj. Potpisala nisam nista i na licu mjesta mi nije uruceno nista. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobit ćeš prekršajni nalog na kućnu adresu na koji ćeš se onda moći žaliti. Odredit će ti novčanu kaznu od 5000 kuna i novu zabranu upravljanja (do 12 mjeseci), ali sud to po prigovoru može i višestruko smanjiti. Kad nešto dobiješ, onda se javi da ti pomognemo oko prigovora (imaš na ovom linku neke primjere, čisto da dobiješ dojam).

 

To što ti nisu na mjestu događaja ništa dali ne mijenja ništa na stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali policija može zaustavljati vozilo s druge strane prometnice, dakle ja idem svojom stranom a policija je sa svojim vozilom na drugoj strani prometnice, dali me može zaustavljati,.(pokazuje tablicu stop s druge strane prometnice)

Na tom dijelu prometnice,nema pješačkog prijelaza, puna je crta i vozi se relativno brzo.,kada me policija zaustavi ja ostavljam vozilo i prelazim na drugu stranu prometnice policajcima pazeći pri tome da me vozilo ne udari,isto tako i po povratu.

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To i pitam jer je doticni izjavio, da se pozovem na njega kao svjedoka i da se on nece odazvati. Ne znam na sta da se pozovem.

 

Ukoliko negiraš prekršaj, a policajac se ne odazove na sud, velika je vjerojatnost da će te osloboditi. Međutim, u to se baš nemoj pouzdati jer ako policajac bira dolazak na sud ili disciplinsku kaznu (radi nedolaska), odabrat će dolazak.

 

 

Dali policija može zaustavljati vozilo s druge strane prometnice, dakle ja idem svojom stranom a policija je sa svojim vozilom na drugoj strani prometnice, dali me može zaustavljati,.(pokazuje tablicu stop s druge strane prometnice)

Na tom dijelu prometnice,nema pješačkog prijelaza, puna je crta i vozi se relativno brzo.,kada me policija zaustavi ja ostavljam vozilo i prelazim na drugu stranu prometnice policajcima pazeći pri tome da me vozilo ne udari,isto tako i po povratu.

Hvala !

 

Na ovo se možeš žaliti MUP-u, ali ne mijenja činjenicu da si počinila prekršaj, tj. u eventualnoj prekršajnoj žalbi neće utjecati na presudu.

 

 

I ne trebaš duplati teme, sve što te zanima samo piši u ovoj, nije bed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovog me strah : Navedeno inkriminirano ponašanje vozača (vožnja pod zabranom) sukladno Kaznenom zakonu („NN“ 125/11. i 144/12.) koji se primjenjuje od 1. siječnja 2013. godine, ima obilježje i kaznenog djela iz članka. 311. Nepoštivanje sigurnosnih mjera, a za što se počinitelja može kazniti kaznom zatvora do dvije godine. Opisano kazneno djelo čini osoba koja krši obvezu koja mu je određena sigurnosnom mjerom koju izriče Sud u kaznenom postupku za kazneno djelo protiv sigurnosti prometa kad postoji opasnost da će upravljajući motornim vozilom ugroziti sigurnost prometa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobila prije dva i nesto mjeseca rjesenje da mi se je krenula zabrana, nakon placene kazne, par mjeseci od prvog prekrsaja. Zasto se kaze onda 'prekrsajni postupak'? To se odnosi na sto tocno i onda u kojim uvjetima sud moze osuditi nekog na zatvorsku kaznu i kad se pojavljuju 'sigurnosne mjere'? Slabo kontam. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, uhvaćena si u prekršaju i u tom prekršajnom postupku ti je izrečena zaštitna mjera (uz novčanu kaznu). Sad si prekršila tu zaštitnu mjeru, što je isto prekršaj za koji se može izreći novčana kazna i zaštitna mjera, a što ćeš i dobiti. Za taj prekršaj (kršenje zaštitne mjere) se može izreći i kazna zatvora, ali se (zbog svakakvih razloga) ne izriče osim u apsolutno najtežim slučajevima, a ti nisi niti blizu toga.

 

Ono drugo što si pronašla se odnosi na kazneno djelo kršenja sigurnosne mjere. Sigurnosna mjera nije isto što i zaštitna mjera. Sigurnosna se izriče u kaznenom, a zaštitna u prekršajnom postupku i nisu međusobno zamjenjive. S obzirom da je ovo tvoje prekršaj, izrečena ti je zaštitna mjera, ali ne i sigurnosna, tako da kršenje (zaštitne) mjere nije opisano u tom kaznenom članku. Ukratko, to se ne odnosi i ne može se odnositi na tebe.

 

Ukratko, ne moraš se bojati zatvora. Ovo tvoje je jedan od težih prekršaja, ali se svejedno izriču novčane kazne i nove zaštitne mjere. Zatvor nije opcija i ne moraš se brinuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi put čujem da je policajac zaustavio,utvrdio prekršaj pa da kaže da njega pozovu za svjedoka a on neće doći pa će postupak past u vodu.

 

Vozi se jer se misli ma neća baš mene zaustavit a u današnje vrijeme kroz par sekundi saznaju sve.

 

 

a policiska vozila s očitavanjem reg.pločice i odmah podatci????? na to se zaboravi. ali kazna je -kazna i ima svrhu "opametiti" počinitelja da ne ponavlja isto ili slično djelo tj nedjelo. na to zaboravljamo. a kad se nešto desi....ajme i kuku!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Gore je sve navedeno, otvorila sam temu. Bila sam kod odvjetnika danas, koji je preuzeo slucaj pisat ce zalbu. Ono sto me zanima, da li smijem voziti sad ili mi zabrana tece tek od kraja postupka? Odvjetnik kaze da smijem iako na ovome sto sam digla na posti pise da zabrana tece od primitka obavijesti. Hvala svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato ni ne razumijem. Na posti mi je stigla obavijest (prekrsajni postupak) koju sam preuzela u kojoj pise izrecena kazna koja pocinje teci od primitka. Nisam nista platila. Odvjetnik je odmah drugi dan napisao zalbu i kaze da mogu voziti sve dok ne dodje konacno sudsko rijesenje. Strah me da nisam nesto krivo razumjela. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hello..

 

Vidim da se razumiš u ovu tematiku pa te molim za savjet.

 

MNoj dečko je u 07/2015 zaradio prekršajnu u Sloveniji. Zabrana vožnje od godine dana je stigla u 11om mjesecu i kazna od 1000 EUR.

 

Jučer smo bili na obiteljskoj večeri i po povratku je meni bila mučnina i temperatura tako da je on vozio.

Na granici ga je policajac sa SLO strane pitao kako vozi, dali mu je istekla zabrana i nešto upisao u komjuter. E sad, svjesni smo da je do formalnog isteka iste ostalo isto nekih mjesec dana. Ali ja nisam bilqa u stanju za vožnju. Rekli smo policajcu da je meni bilo zlo i da smo samo htjeli doma ali on je svejedno zapisao.

 

Što misliš, kakve nam mogu biti posljedice?

 

Već je imao dvije zabrane vožnje u Slo u proteklih 10ak godina. Svoje probleme s alkoholom je riješio. Ovaj put je stvarno meni bila muka i zato je on bio za volanom.

 

Pls help.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija