Jump to content

Podjela imovine nakon izvranbračne zajednice...gdje i kako pokrenuti spor


Saša31

Preporučene objave

Poštovanje!

Molio bih da mi se odgovori kako, gdje i na koji način pokrenuti spor oko podjele imovine koju smo zajednički stekli u izvanbračnoj zajednici. Konkretno se radi o pokretninama, zajedničkom ulaganju u kuću kojoj je bivša supruga vlasnik u visini 50%. Drugih 50% vlasnik je njen bivši suprug sa kojim vodi sud. Napominjem, radi se konkretno samo o namještaju, tehničkim aparatima i ulaganju u održavanje kuće. I da li mogu stavit privremenu zabranu za prodaju istih stvari od strane bivše vanbračne supruge. Napominjem u vezi smo bili četri godine, od toga smo živjeli u istom kučanstvo više od tri godine. Izbačen sam iz kuće sa svojim osobnim stvarima, koji je dosta uništeno, i dosta njih je zadržala.Radi se o gradu Zagrebu. Unaprijed hvala, uz pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužba Općinskom građanskom sudu u Zagrebu (eventualno sudu u Novom Zagrebu ovisno o prebivalištu) za utvrđivanje i diobu (izvan)bračne stečevine.

 

Mišljenja sam da imate osnovu tražiti i određivanje privremene mjere zabrane otuđenja i opterećenja predmeta o kojima će se voditi spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužba Općinskom građanskom sudu u Zagrebu (eventualno sudu u Novom Zagrebu ovisno o prebivalištu) za utvrđivanje i diobu (izvan)bračne stečevine.

 

Mišljenja sam da imate osnovu tražiti i određivanje privremene mjere zabrane otuđenja i opterećenja predmeta o kojima će se voditi spor.

 

 

Da, živim na Novom Zagrebu...gdje da prijavim, u kojoj formi, da li navesti stvari, da li tražiti da se dođu stvari popisati, i u kojem roku se to može obaviti...btw...nisam u mogućnosti uzeti odvjetnika radi materijalne situacije, pa bih molio da mi otprilike objasnite u kojoj formi to napisati, i koliko su troškovi podneska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam u mogućnosti uzeti odvjetnika radi materijalne situacije, pa bih molio da mi otprilike objasnite u kojoj formi to napisati
već vam je rečeno da se radi o tužbi,nema forme.

Gledajući vaše objave sam mišljenja da se Vi u takvom postupku nemože te snaći,jer nije to tako samo napisati tužbu sudu i de mi to riješite,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidite u nadležnom uredu državne uprave u vašoj Županiji (odnosno Gradu Zagrebu ako tamo prebivate) ispunjavate li uvjete za besplatnu pravnu pomoć.

 

Još jedeno pitanje...da li u podnesku trebam pojedinačno navoditi stvari koje su stečene, ili je dovoljno navesti isto, tražiti procjenu istih, i zabranu otuđenja istih do okončanja postupka? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija