Jump to content

Dali ima situacija kad je pristati na ovrhu dobro i positivno?


oltea

Preporučene objave

Izgubila sam na sudu I imam 10% nekretnine, a protustranka 90%.

Imam 12,000 parnicki trosak za platiti.

Zatezne kamate nisu trazene u parnici niti navedene u presudi. Ali sad nakon presude protustranka vrsi pritisak preko svoje ( I moje ) odvjetnice da platim zateznu kamatu za 7 mjeseci. Ja sam tih 7 mjeseci provela pokusavajuci doci do racuna odvjetnice protustranke (pismeno, usmeno, preporuceno, preko moje odvjetnice) ali se oglusuju I nemam broj racuna na koji mogu platiti parnici dug.

Protustranka je pocela nekretninu renovirati, I ja sasvim sigurno necu nikad dobiti ni kune na racun mog manjinskog suvlasnickog dijela.

Ja bih se zapravo rado I rijesila tog dijela samo da prekinem daljnje odnose sa protustrankom.

Suprug misli da im pustim da me ovrse bez prigovora sa moje strane pa neka si protustranka naplati dug iz ovrhe moje jedne desetine.

Ako platim dug na steti sam 12,000 kuna a on me nikad nece isplatiti, u to sam potpuno sigurna.

Moja desetina je vrijedna 8-10 tisuca Eura, ovisno tko procjenjuje, ali to mi nije toliko vazno koliko izvuci se iz vrlo destruktivne, toksicne situacije.

Savjet molim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje bi bilo da sklopite nagodbu,on vama izjavu ovjerenu kod javnog bilježnika da ste dug po pitanju parničnih troškova u predmetu br.xxxxx,izmirili u cjelosti i istovremeno sklopite pravni posao podoban da dotični izvrši upis vašeg suvlasničkog dijela na sebe.

E sad,hoće li neko u svemu tome biti zakinut,i hoće li jedna strana onoj drugoj namiriti višak primljenog i obrnuto,je stvar dogovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija