Jump to content

Odvjetnica mi naprasno otkazuje punomoc


oltea

Preporučene objave

Nakon 8 godine suradnje s odvjetnicom (2 sudska postupa na nekretninama) Danas sam dobila email od odvjetnice da mi mmentalno otkazuje punomoc o cemu ce obavijestiti sud jer da nemam u nju povjerenja. Uvijek je postojao problem komunikacije s njene strane, morala sam traziti I izvlaciti informacije iz nje I pocekal sam vjerovati da ona zaista ne radi u mojem interesu.

Zar se ne daje neki rok za otkazivanje punomoci bar dok stranka ne nade novog punomocnika (ja sam u diaspori).

Dali I ja trebam pisati sudu?

Hvala lijepa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema odvjetnickoj tarifi odvjetnicka nagrada dospijeva po okoncanju postupka. Ako vam je tek sad dostavljen racun za te radnje, onda one nisu u zastari. Napominjem da u vezi toga ima i drugacijih stavova.

 

U svakom slucaju racun osporavajte na nacin da osporavate da su radnje navedene u racunu uistinu poduzete te trazite da vam dokaze svaku pojedinu stavku na racunu (neka vam skenira zapisnike, podneske i sl.)

 

Platite samo ono sto moze dokazati da je odradila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan svima,

Nakon 6 godina lose I nepotpune komunikacije I poduplanih racuna dala sam odvjetnici na znanje da joj ne mogu vjerovati jer da ne radi u mojem interesu. Njezin odgovor je bio da mi je otkazala punomoc.

Zatrazila sam zavrsni racun I ona ga je poslala ali na racunu nema datuma za podneske koje mi je naplatila niti objasnjenje sto je podnesak bio (tuzba, zalba itd) samo broj predmeta.

Npr pise: Broj predmeta xxxx

1. rocista, kolicina 3, bez datuma kad su rocista odrzana

2. podnesak, kolicina 5, nema datuma

Zamolila sam ju da upotpuni racun jer zelim znati sto placam.

Njezin odgovor: "Zakonski nismo duzni navoditi datume podnesaka. To cinimo isljucivo da bi strankama olaksali snalazenje u racunu".

Ocigledno, meni treba otezati a ne olaksati?

Zar je to moguce? kako moze racun biti zakonski ako nema datuma usluge I objasnjenja sto je usluga bila?

Radi se o povecem iznosu I nekoliko stotina stranica (naslijedila sam spor od pokojnih roditelja).

Nije mi jasna njezina motivacija?

Koga zatraziti za pomoc? Ovo se dogada u manjem otockom mjestu. Nisam sigurna da bi mi drugi odvjetnik pomogao protiv kolege.

Savjet molim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnica vam je dužna dati cjelokupni spis predmeta, pogotovo nakon što vam je otkazala punomoć.

 

Dakle, pisanim putem osporite račun, zatražite da vam da spis i nakon što vam da spis utvrdite koliko je zaista bilo ročišta i podnesaka, pa platite samo ono za što ste sigurni da je napravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija