Jump to content

Dopuna istrage


Extreme3003

Preporučene objave

Okrivljenik mora primiti rješenje o dopuni istrage, a oštećenik se obavještava o ishodu postupka (podizanju optužnice odnosno obustavi postupka/odbacivanju kaznene prijave).

 

Sve navedeno ne utječe na druga prava koje oštećenik ima, kao što je uvid u spis te traženje obavijesti o poduzetim radnjama povodom njegove prijave odnosno pritužba glede odugovlačenja postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako može još nešto: što ako je spis u e-sustavu pod oznakom KOV, što je oznaka(ako ne griješim) za istragu, a rješenje o dopuni istrage nije dostavljeno(davno je proteklo 8 dana, a i mogućnost za dodatnih 15 dana), znači li to da je rješenje o dopuni istrage ipak doneseno?

Dali je jedini način za znati što je sa spisom odlazak u pisarnicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KOV oznaka odnosi se na optužno vijeće, koje je očito našlo neke nedostatke u optužnici i vratilo je DO-u da ih razriješi. Ako ih neće riješiti, smatra se da je odustao od progona i slijedi obustava postupka.

 

Najbolji način da znadete u kojoj je fazi postupak je da idete izvršiti uvid u spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

U optuznici je bilo velikih nedostatka-nije uopce bilo dokaza. Jedini dokaz koji je kao postojao je bio nezakonit, a i kao takav je pobijen-lazni svjedok. Sve je prihvaceno i potvrđeno od strane sudskog vijeca.

Evo mislila sam da se odustalo od k.progona, ali dosao je kazneni nalog.

Sudsko vijece je nalozilo da se ispitaju svjedoci, dok je ispitan samo navedeni lazni svjedok.

Sutra u jutro idem vidjeti u pisarnicu sta je izjavio.

 

Imam dva pitanja, ako moze pomoc bila bi zahvalna:

 

1. Mogu li traziti izuzece sutkinje posto je prvi put izdala kazneni nalog bez dokaza, bez postojanja osnovane sumnje, i evo drugi put bez da je ispitala svjedoke koje je sudsko vijece nalozilo da se ispitaju(samo jednu stranu je ispitala, jednog svjedoka)?

 

2. Kako se moze nastaviti kazneni progon kad 'svjedok' ima upute sto reci, a njegov iskaz dan na policiji je oboren, tocnije, dali to obaranje iskaza svjedoka mogu navesti u zalbi, jer znam da je ispitivanje na policiji nezakonit dokaz ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Mogu li traziti izuzece sutkinje posto je prvi put izdala kazneni nalog bez dokaza, bez postojanja osnovane sumnje, i evo drugi put bez da je ispitala svjedoke koje je sudsko vijece nalozilo da se ispitaju(samo jednu stranu je ispitala, jednog svjedoka)?

 

Ovo je malo nejasno napisano. Glede naloga je sve u redu, i po tom pitanju i iz tog razloga ne možete zatražiti izuzeće, jer kod naloga se zapravo ne ide u "klasičan" postupak, već se radi o jednoj, ajmo reć, skraćenoj verziji postupka, kod koje se samo procjenjuje postojanje razloga koji opravdavaju izdavanje istog, a na isti postoji i pravo prigovora, koje je očito iskorišteno i greška ispravljena.

 

Glede ovog drugog - jeste li sigurni da je optužno vijeće sutkinji naložilo provođenje ovih dodatnih dokaznih radnji? Ne radi li se možda o drugostupanjskom vijeću ili je to optužno vijeće naložilo DORH-u?

 

2. Kako se moze nastaviti kazneni progon kad 'svjedok' ima upute sto reci, a njegov iskaz dan na policiji je oboren, tocnije, dali to obaranje iskaza svjedoka mogu navesti u zalbi, jer znam da je ispitivanje na policiji nezakonit dokaz ?

 

Ispitivanje kod policije, osim ako je u formi dokazne radnje ne predstavlja dokaz u postupku. Predstavlja obavijesni razgovor koji se temeljem čl. 86. ZKP-a mora izuzeti iz spisa kao nezakonit dokaz.

 

Ostatak odgovora zavisi o mom prethodnom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se naloga tiče, odgovor vijeća je da ne postoji ni osnovana sumnja...Na to sam mislila. Sutkinja je izdala kazneni nalog bez ijednog postojećeg dokaza. Možda je moja greška što nisam izričito u odgovoru na optužnicu tražila odbacivanje, nego i preispitivanje dokaza. Tada je optužnica vračena sa obrazloženjem da je sve što navodim točno.

 

Sigurna sam da je Sudsko vijeće sutkinji naložilo imenom i prezimenom koga će ispitati, i piše "po potreb i druge". Ne radi se o drugostupanjskom vijeću, već je sudsko vijeće to naložilo DO-u.

 

Znam da je obavijesni dokaz nezakonit, sudsko vijeće je napisalo, u slučaju i da je zakonit, da sam dokazala da je nevjerodostojan. Zbog toga pitam, mogu li to navesti u žalbi. Jer po ovome taj svjedok je sada mogao reći što želi, bez greške. Dali su time povrijeđena prava obrane

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se ako mješam DO i sutkinju. Na oba kaznena naloga potpisana je sutkinja pa smatram da je njoj naloženo, možda griješim.

Kako nije ništa dolazilo mislila sam da je gotovo, ali evo danas-kuverta od petka. Još pet dana za žalbu. Čekala sam odgovor, a nisam ga vidjela odmah.

 

Osuda je uvjetna, ali pošto znam da nisam kriva nemam je namjeru prihvatiti. Isto tako radi se o osveti bivšeg koji opet može prijatelja nać za svjedoka. Ja imam svjedoka, točnije svjedoke, ali jedno ime je navedeno od sudskog vijeća da se ispita, i to se preskočilo. Dali to spada u bitne povrede ZKP-a, ili se u kaznenom nalogu to može preskočiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o drugostupanjskom vijeću, već je sudsko vijeće to naložilo DO-u.

 

Tako bi i bilo, jer onaj raniji upis je bio kontradiktoran.

 

Znam da je obavijesni dokaz nezakonit, sudsko vijeće je napisalo, u slučaju i da je zakonit, da sam dokazala da je nevjerodostojan. Zbog toga pitam, mogu li to navesti u žalbi.

 

Mislite žalbi na novu presudu?

 

Moram priznati da mi je vrlo teško pratiti vas, možete li smireno napisati kako je tekao redoslijed svih faza u postupku i što je odlučeno na kraju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se :). U jutro idem u pisarnicu, a da je stresno opet dobiti kazneni nalog-je.

 

Prvo je došla obavijest o istrazi

 

Nakon 6 mj, istraga je bila gotova, dobila sam kazneni nalog

 

Žalila sam se

 

Tada dobivam optužnicu, na koju imam pravo odgovora.

 

Vidjela sam spis, uslikala ga, vidjela sam o čemu se radi i poslala odgovor na optužnicu, tražila sam odbacivanje optužnice i preispitivanje dokaza(vjer.greška)

 

Sudsko vijeće je poslalo odgovor, usvojilo se sve što sam napisala, da dokaza nema, da je policijski spis, u slučaju i da je zakonit, nevjerodostojan... i napisali su da se ispitaju svjedoci, taj što je na policiji dao izjavu protiv mene, drugi kojeg sam ja predložila već prije. Piše po potrebi i drugi svjedoci(ja sam navela druge svjedoke).

 

Nakon toga ovde pitam :) dobiva li se rješenje o dopuni istrage, jer je bilo prošlo neko vrijeme...nisam ga dobila

 

I danas sam vidjela opet kazneni nalog(stigao u petak), sve isto(kriva itd.), ali sad je naknadno ispitan svjedok koji je prije samo pred policijom dao izjavu, očito je sada dao drugu izjavu (onu na policiji sam pobila). Dok drugi svjedok, naveden od sudskog viječa da se ispita, kojeg sam ja predložila, nije ispitan.

 

I sad mi ostaje žalba ili ne, naravno žalit ću se. Radi toga sam pitala dali su povrijeđena prava obrane, ZKP-a...da to već sada u žalbi napišem. Ili kad mi dođe optužnica.

 

Dođe li do suda, pozivam svjedoke...Ne vidim smisla postupku...

 

Nadam se da je jasnije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je, sad je puno jasnije.

 

Dakle, 2 kaznena naloga. Po mom mišljenju, svakako prigovarajte na nalog i nek opet optužnica ode na kontrolu, a onda po potrebi i pred suca, pa ćete ovog svjedoka kojeg nisu ispitali moći vi sami predložiti da ga se ispita pred sudom i sve bude jasnije.

 

Povredu prava ovdje ne vidim, jer se radi o normalnoj proceduri, a zaštita vam je zagarantirana prvo u prigovoru, zatim u eventualnom postupku i u konačnici pred drugostupanjskim sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija