Jump to content

ograđivanje puta


Veti

Preporučene objave

Trebam smjernice kako postupiti u svome slučaju. Prije 13 god. kupili smo parcelu koja nije imala dozvolu za izlaz na sporednu ulicu, uvjet je tada bio prilikom kupnje parcele da nam moraju dati put na glavnu ulicu. To smo dobili i dali ucrtati kako se ne bi dogodilo da nam ga jednog dana ne uskrate. Međutim do danas ja taj put ne mogu koristiti jer ga nismo odmah ogradili, a oni ga koriste kao da je njihova zemlja. Zanima me mogu li ja sada nakon toliko godina napokon ograditi taj put i koristiti ga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Tko Vam je dao taj put? Da li je to pravo služnosti preko tog dijela čestice ? Ako je to upisano u ZK kao pravo služnosti prolaza ipreko tuđe ćestice , a vlasnik je dužan to trpjeti , znači samo da imate pravo prolaza ,a nikakvo zatvaranje i ograđivanje puta ne dolazi u obzir tj. je

nedopustivo .

Ako ste kupili taj dio i ako na istom netko drugi ima uknjiženo pravo služnosti isto ne možete ograđivati .

Vi možete ograđivati samo vlastiti posjed i vlasništvo kada je bez nekih tereta .

 

Pozdrav !

uređeno: od Spitfire
Duplirani tekst
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Vi možete ograditi vaše vlasništvo i posjed bez problema ako ste vlasnik i posjednik 1/1 . Da bi bili posjednik trebate biti registrirani u katastru kao posjednik .U gruntovnici -u zemljišnim knjigama 1/1 uknjiženi ste kao vlasnik .

 

Vi prije bilo kakvog ograđivanja trebate pozvati pismenim putem susjeda da ukloni svoje stvari sa Vašeg posjeda .

Kako ga ne bi morali tužiti za smetanje posjeda .

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Susjedu sam usmeno obavijestila da ću ograditi ostatak parcele koja nije uknjižena kao da je put već je dio parcele - jedna cjelina. Sa geodetom smo to provjerili. Međutim susjeda je rekla da ona neće dozvoliti da stavim ogradu i da će je srušiti. Što bih u stvari sada trebala učiniti , da odvjetnik u pisanom obliku pošalje obavijest i što bi u stvari bilo još dobro navesti u tome? Što ako zaista sruše ili pokušaju rušiti ogradu, što bih tada mogla uraditi i što tražiti od njih u toj situaciji , osim policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija