Jump to content

potvrda o nekažnjavanju pomoć


nonamename

Preporučene objave

Zakačio sam se s svojim nadređenim zbog situacije u kojoj sam ja defeinitivno u pravu i bio sam neosnovano optuživan od strane dotičnog. Uglavnom radim u javnom poduzeću i tužio sam se na nadređenog pravnim redosljedom pisanim putem prvo direktoru a zatim ravnatelju nakon što sam dobio pomirljive odgovore sa strane firme odlučio sam se reagirati preko DORH-a. Pitanje je pošto se u našu ustanovu može zaposliti s potvrdom o nekažnjavanju kako je moguće da ta dotična osoba dobije posao unatoč tome što je nečasno otpuštena iz vojske i bila dvije godine u zatvoru zbog dilanja droge. Dali postoje osnove da taj slučaj prijavim DORH-u pošto je ta osoba dobila posao na radnom mjestu za koje nije imala pravo obrazovanje da bi nakon par godina postala voditelj jednog odjela pod kojim vodi 100-njak osobaza koje takodjer nema pravilno obrazovanje i taj posao je dobila mimo natječaja. Dali uopće osuđeni narkodiler smije dobiti posao u javnoj službi i isplati li se poslati slučaj na DORH. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onako laički...ako je radi nečega dobio nečasni otpust iz vojske, dakle primjereno je kažnjen u okvirima zakonskih mogućnosti. Vjerovatno nije postojala opcija strijeljanja. Isto tako, Bio je dvije godine u zatvoru, dakle kažnjen je i od civlnih i od vojnih vlasti. "Zakon" u RH je utvrdio visinu i način sankcioniranja za pojedina kaznena djela i u ovom slučaju ih primijenio. Šta bi mu još trebali napravit? Mislim da svaki građanin RH ima pravo pa čak i dužnost prijaviti nadležnim tijelima sve nečasne ili protuzakonite radnje za koja ima eventualne spoznaje. Po primitku takvih dojava, ta ista nadležna tijela procjenjuju utemeljenost istih i u skladu s tim idu u postupanje. Ili ne idu, što je u ovom slučaju za očekivati. Ulovili su ga , priveli, zatvorili, osudili, ostao je bez posla...šta bi sad još trebalo? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je pošto se u našu ustanovu može zaposliti s potvrdom o nekažnjavanju kako je moguće da ta dotična osoba dobije posao unatoč tome što je nečasno otpuštena iz vojske i bila dvije godine u zatvoru zbog dilanja droge
Nečasno otpušten bila bi zapreka da su ga ponovo primili u oružane snage.A ako je nastupila rehabilitacija izvod iz KE je čist jer se smatra nekažnjavanom osobom.Ako se ne vodi postupak,nije podignuta optužnica ili presuda nije postala pravomoćna potvrda o nekažnjavanju je prazna.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nečasno otpušten bila bi zapreka da su ga ponovo primili u oružane snage.A ako je nastupila rehabilitacija izvod iz KE je čist jer se smatra nekažnjavanom osobom.Ako se ne vodi postupak,nije podignuta optužnica ili presuda nije postala pravomoćna potvrda o nekažnjavanju je prazna.

Nečasno otpuštanje iz vojske nema veze to sam usput spomenuo. Dali smije biti zaposlen u javnu ustanovu ako je bio uhićen, optužen i odležao dvije godine zatvora zbog dilanja droge jer na taj je posao došao preko veze.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da neotvaram novu temu ,imam pitanje prije 12god optužen za posjedovanje marihuane cca 2grama, uredno platio kaznu.Da li će mi potvrda o nekažnjavanju biti čista pošto je nastupila rehabilitacija i ide li to automatski ili se treba pozvati na nastupanje rehabilitacije pred sudom.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija