Jump to content

Kako iseliti dijete iz stana


marijabj

Preporučene objave

Molim vas za pravnu pomoć.

Naime Živim sa sinom u stanu. On je punoljetan i ide u 4 srednje. Ima 18 godina. Muž mi je preminuo.

Sin i ja smo često u svađi. Da ne duljim i ne pišem o svojim razlozima zašto sam odlučila da ne živimo više zajedno zamoliti ću vas da odgovorite na postavljena pitanja konkretno.

 

1. Dali mu mogu promijeniti bravu i ne dati da uđe u moj stan. Stvari bi mu spakirala i poslala kod moje majke - njegove bake, ili se mora sve obaviti sudskim putem.

 

2. Dali, pošto se još školuje, bez obzira što je punoljetan u sve može uplesti i centar za socijalnu skrb.

 

3. Mogu li zatražiti da plaća najam za stan i pokriva dio režija i na koji način, ugovorom ili nešto slično? Bojim se da on to neće potpisati.

 

4. Ima li netko pravni savjet kako njegovo iseljenje učiniti što bržim i jednostavnijim.

 

Hvala.

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas za pravnu pomoć.

Naime Živim sa sinom u stanu. On je punoljetan i ide u 4 srednje. Ima 18 godina. Muž mi je preminuo.

Sin i ja smo često u svađi. Da ne duljim i ne pišem o svojim razlozima zašto sam odlučila da ne živimo više zajedno zamoliti ću vas da odgovorite na postavljena pitanja konkretno.

 

1. Dali mu mogu promijeniti bravu i ne dati da uđe u moj stan. Stvari bi mu spakirala i poslala kod moje majke - njegove bake, ili se mora sve obaviti sudskim putem.

 

2. Dali, pošto se još školuje, bez obzira što je punoljetan u sve može uplesti i centar za socijalnu skrb.

 

3. Mogu li zatražiti da plaća najam za stan i pokriva dio režija i na koji način, ugovorom ili nešto slično? Bojim se da on to neće potpisati.

 

4. Ima li netko pravni savjet kako njegovo iseljenje učiniti što bržim i jednostavnijim.

 

Hvala.

 

Poštovana marijabj.

 

OBITELJSKI ZAKON: pročitajte i predlažem pozornost na čl.84,89,90,91,96,116,117,118,119,127,168,281 i dalje posebnu pozornost... uzdržavanje punoljetnog djeteta čl.290 st.1,2,3 i dalje i zadnje čl.292 UZDRŽAVANJE RODITELJA.

 

Eto to je to. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

[TABLE]

[TR]

[TD=class: line-content] Roditeljska skrb prestaje kad dijete stekne potpunu poslovnu sposobnost, posvojenjem djeteta i smrću roditelja.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: line-number](2)Potpunu poslovnu sposobnost dijete stječe punoljetnošću ili sklapanjem braka prije punoljetnosti.[/TD]

[TD=class: line-content][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: line-number][/TD]

[TD=class: line-content][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: line-number](3) Punoljetna je osoba koja je navršila osamnaest godina života.

 

Dakle kada navrši 18 godina prestaje roditeljska skrb. Ja ću mu morati plaćati uzdržavanje koliko odredi sud. Ne upliće se centar i sud jer je roditeljska skrb prestala kada je nastupila punoljetnost.

Što je sa ostalim:

1. Dali mu mogu promijeniti bravu i ne dati da uđe u moj stan. Stvari bi mu spakirala i poslala kod moje majke - njegove bake, ili se mora sve obaviti sudskim putem.

 

2. Mogu li zatražiti da plaća najam za stan i pokriva dio režija i na koji način, ugovorom ili nešto slično? Bojim se da on to neće potpisati.

 

3. Ima li netko pravni savjet kako njegovo iseljenje učiniti što bržim i jednostavnijim.[/TD]

[TD=class: line-content]

 

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

[TABLE]

[TR]

[TD=class: line-content] Roditeljska skrb prestaje kad dijete stekne potpunu poslovnu sposobnost, posvojenjem djeteta i smrću roditelja.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: line-number](2)Potpunu poslovnu sposobnost dijete stječe punoljetnošću ili sklapanjem braka prije punoljetnosti.[/TD]

[TD=class: line-content][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: line-number][/TD]

[TD=class: line-content][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: line-number](3) Punoljetna je osoba koja je navršila osamnaest godina života.

 

Dakle kada navrši 18 godina prestaje roditeljska skrb. Ja ću mu morati plaćati uzdržavanje koliko odredi sud. Ne upliće se centar i sud jer je roditeljska skrb prestala kada je nastupila punoljetnost.

Što je sa ostalim:

1. Dali mu mogu promijeniti bravu i ne dati da uđe u moj stan. Stvari bi mu spakirala i poslala kod moje majke - njegove bake, ili se mora sve obaviti sudskim putem.

 

2. Mogu li zatražiti da plaća najam za stan i pokriva dio režija i na koji način, ugovorom ili nešto slično? Bojim se da on to neće potpisati.

 

3. Ima li netko pravni savjet kako njegovo iseljenje učiniti što bržim i jednostavnijim.[/TD]

[TD=class: line-content]

 

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

1. Uzdržavanje punoljetnog djeteta. Ima 18.god. i ide u 4 srednje.- čl.290. navedenog zakona......

2. Sin i ja smo često u svađi.....

Ne želim ulaziti u privatnost Vašeg života, ali ako smatrate da ste u pravu ili da ima elemenata nasilja u obitelji, također si pročitajte Zakon i prijavite nadležnim institucijama pojedinosti suživota Vas i sina.

3. Da li mu mogu promjeniti bravu?

Pokušajte.

Da li ga Vaša majka odnosno njegova baka želi kod sebe? i da li on želi živjeti kod bake?

4. Plačanje režija.....Naravno. Ako zaradi koju kunu uz školovanje.

5. Centar za socijalnu skrb.

Prošetajte do centra i izjadajte se..... Bit će te najvjerojatnije pozvani na razgovor oboje pa se razgovorom možda i slegne "prašina".

6. Pravni savjet za njegovo što brže iseljenje?

 

Nisam pravnik, ali moj je savjet konkretno!

Vaš je sin. Bit će Vam potreban. Ne zaboravite!

 

Toliko od mene po toj temi. LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

3. Mogu li zatražiti da plaća najam za stan i pokriva dio režija i na koji način, ugovorom ili nešto slično? Bojim se da on to neće potpisati.

 

4. Ima li netko pravni savjet kako njegovo iseljenje učiniti što bržim i jednostavnijim.

 

Hvala.

iz vaših postova ispada kao da ste u teškoj zavadi i netrpeljivosti....ali ovdje postavljate pitanje režija.....šta bi bilo kad bi on plaćao režije?....ako on ima novca,onda je pitanje na mjestu,ali ako nema,čemu takvo pitanje...

 

ja bi postavio ovdje još jedan problem.....umro vam je suprug...da li je vaš sin nasljednik jednog dijela ako mu je to bio otac?...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija