Jump to content

Nasljedstvo


anonimno

Preporučene objave

Umrla je mamina teta (sestra njezinog oca). Ona nije bila udana, niti je imala djece. Živjela je u kući moga djeda, a nakon njegove smrti, mama je nasljedila kuću jer je jedinica. Moja mama živi u inozemstvu. Teta je u proljeće imala težak moždani udar, bila je potpuno nepokretna pa sam je smjestila u dom za starije i nemoćne. Pokrenula sam postupak za dobivanje skrbništva, ali tijekom postupka ona je umrla. Teta ima živu sestru koja živi kod svoje kćeri. Kod javnog bilježnika su mi rekli da ja ne mogu pokrenuti ostavinski postupak, nego to mora učiniti moja mama. Iza tete je ostalo nešto malo ušteđevine i njezina mirovina koju nisam mogla podizati - sveukupno za 4 mjeseca.

Pitanje je: tko su nasljednici? Može li se moja mama odreći nasljedstva u moju korist? Ja sam snosila trošak smještaja u domu i sprovoda. Možemo li to riješiti bez maminog dolaska u HR?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nasljednici su njezin muz, djeca, ako ne onda roditelji, ako ne onda braca i tako dalje da ne duljim

 

vasa majka kao sunasljednik se moze odreci u korist vas (to nije zapravo odricanje vec ustupanje nasljednog dijela).

Troškove smještaja i sprovod snose nasljednici svaki u svom dijelu i to do visine nasljedjenog dijela pa mozete traziti trosak od njih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija