Jump to content

prijenos vlasništva nad naslijeđenim vozilom - različite županije


cirena

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molim savjet, informacije, uputu ili što god vezano uz sljedeću situaciju:

  • po smrti oca koji je živio u Osijeku, naslijedila sam sve njegove pokretnine i nekretnine, pravomoćno od 18.08.
  • JB koja je vodila ostavinsku me uputila što sve trebam obaviti i između ostalog rekla da za auto (koji je registriran do 4. mjeseca 2017.) ne moram obavljati ništa do registracije
  • moje prebivalište je u Zagrebu, ali s obzirom da sam naslijedila nekretninu u Osijeku i imam mogućnost tamo se zaposliti 99% sam sigurna da bih se u roku od mjesec dana preselila u Osijek
  • jučer sam otišla i u poreznu u Zagrebu i dobila rješenje da sam oslobođena plaćanja poreza na auto
  • službenica me pritom obavijestila da postoji nekakav rok od osam dana u kojem se moram javiti u PU Heinzelova
  • danas sam zvala PU i dobila informaciju da moram prebaciti auto na sebe, predati tablice, nešto nadoplatiti (s obzirom da je auto registriran u Osijeku) i slično

 

Moje pitanje je koje su informacije od ovih koje sam dobila točne i kako mogu izbjeći registraciju auta u Zg kad ionako planiram preseliti u Osijek? Druga stvar su tablice, tj. registarske oznake koje za mene imaju emocionalnu vrijednost. S obzirom da sama ne vozim, niti sam ikad polagala vozački, suprug vozi navedeni auto i nismo u mogućnosti s njim u tako kratkom roku natrag za Osijek.

Jesam li (i ako da, u kakvom) prekršaju ako se pravim da nisam čula napomenu o roku od osam dana od službenice? Što da radim nakon toga? Koje su mi opcije?

 

Pomozite, luda sam već od obilaženja banaka, komunalaca, boga i vraga, a najviše od poreznih uprava od kojih svaka svoju politiku vodi, kao da nije ista država u pitanju.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija