Jump to content

oduzimanje imovime?


zeljko*

Preporučene objave

Poštovani molim pomoć.

živim u braku 6 god.a prije toga u izvanbračnoj zajednici 10god,

imamo malodobno dijete iz tog braka (5 god.) Prije dvije godine podignuo sam stambeni kredit i kupio obiteljsku kuću,koja glasi isključivo na mene u potpunosti.

Ja otplačujem kredit sve ovo vrijeme a supruga je jamac na kredit.

Supruga želi sada razvod braka i prijeti mi da će mi oduzeti kuću.

meni je to jedina nekretnina i nemam kamo odseliti za razliku od nje.

Moje pitanje Vama je: Može li se odigrati takav scenarij da ja izgubim kuću bez nekakve adekvatne isplate ili što?

Znam da je to bračna stečevina i da supruga ima pravo na svoj dio ali mogu li ja to izgubiti i kako da se zaštitim?

ps.

u braku nema nikakvog nasilja ili bilo čega drugog.

 

ako ima kakav odvjetnik na području novog marofa i okolice vezano uz ovakve teme slobodno me kontaktirajte na pp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nekretnina je kao takova bracna stecevina, tj imate jednako pravo i vi i ona na nju...

te vas ne moze izbaciti.

 

kuca je prakticki vlasistvo banke dok kredit ne isplatite... i tu trebate redovito kredit placati...

 

nemate se sto stititi jer je ista 1/1 na vas. a ona ako se zeli uknjiziti 1/2 morati ce vas tuziti za to.

 

najveci vam je problem kako ce te se dogovoriti oko placanja kredita nakon prestanka bracne zajednice...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija