Jump to content

Ovrha nakon kuproprodaje - molim pravni savijet


crotach

Preporučene objave

Pozdrav,

 

 

Desila nam se neugodna situacija nekih 6 mjeseci nakon kupnje stana. Bivsi vlasnik je dobio racun od HEP-a koji nije platio, zbog kojeg mu je na kraju napravljena ovrha i sada od nas trazi da mu vratimo taj iznos.

 

 

Mi smo kupoprodajni ugovor potpisali 1.3. i u zapisniku stoje stanja svih brojila, ukljucujuci i ono za struju. Sa tim smo otisli u HEP 8.3. i predali ugovor, stanje broila itd.

 

 

Sve racune koje smo primili smo uredno platili.

 

 

Bivsi vlasnik sad nama prijeti ovrhom, jer mu na racunu od HEP-a pise da je za period od 1.3. do 25.3.

 

 

25.3. je HEP zamijenio njegovo staro brojilo sa novim, i razlika u stanju brojila od kupoprodaje 1.3. do 25.3. je bila 37 kWh. To je nasa potrosnja za koju smatram da bismo trebali platiti.

 

 

Racun koji su bivsem vlasniku poslali 30.3. je za 322 kWh, dakle ukljucuje 89% njegove potrosnje.

 

 

Brine me datum na HEP-ovom racunu na kojem izricito pise da je za period od 1.3. do 25.3. iako se ne poklapa po kWh.

 

 

Zanima me samo gdje stojimo pred zakonom i da li smo ista duzni platiti?

Da li nam moze napraviti ovrhu zbog ovoga?

 

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Racun koji su bivsem vlasniku poslali 30.3. je za 322 kWh, dakle ukljucuje 89% njegove potrosnje.

 

Brine me datum na HEP-ovom racunu na kojem izricito pise da je za period od 1.3. do 25.3. iako se ne poklapa po kWh.

 

 

 

Vrlo vjerojatno je bivši vlasnik dobio neki račun i opomenu pred ovrhu, ali je to ignorirao jer je tamo pisalo da je to za razdoblje nakon što je prodao nekretninu.

Nije se udostojio da vas upozna sa time, niti je reagirao na pokretanje ovrhe.

Ako je tako, samo je njegova krivnja što je došlo do ovrhe.

 

Trebao vas je obavijestiti, i onda biste vi zajedno od HEP-a tražili pojašnjenje otkud taj dug - obzirom ste prilikom preuzimanja donijeli stanje brojila i imate od HEP-a izdan obračun prema kojem ste platili sve dugove prema tom očitanju.

 

 

 

Imate očitanje, i ne sporite da je ovih 11% ako je to neki stvarni dug. Vaše bi bilo da mu podmirite taj dio. Sve drugo je on sam skrivio svojim (ne)postupanjem.

To bi otprilike trebao biti vaš stav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija