Jump to content

Sudar sa divljači - Srna se zabila u zadnji dio automobila


Alex1990

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

evo molio bih za savijet, naime 01.07.2016 dogodila se prometna nesreća gdje su 3-4 srne pretrčavale cestu te se jedna od njih zabila u stražnji desni dio vozila. (Šteta na vozilu 13700 kn)

 

U trenutku udara srne vozilo je bilo zaustavljeno kako nebi udario srne koje pretrčavaju cestu, znači nema govora o prekoračenju brzine, dio ceste je S zavoj te da toj dionici ceste nema znaka prelaska divljači, srna koja se zabila u vozilo pobjegla je, dolaskom Policije na mjesto nesreće,kontaktirano je lovačko društvo te su odbili prisustvovat očevidu.

 

Sad... Problem je šta neznam kako i od koga da se naplatim, vozilo nema kasko, moje osiguranje me ignorira, lovačko društvo me 3 mjeseca navlači za nos od sjednice do sjednice će se dogovorit, nakon 3 mjeseca oni meni nude nagodbu na 6000 kn što nije ni pola iznosa...

 

Molim ako ima itko bilo kakav savijet, hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

 

evo molio bih za savijet, naime 01.07.2016 dogodila se prometna nesreća gdje su 3-4 srne pretrčavale cestu te se jedna od njih zabila u stražnji desni dio vozila. (Šteta na vozilu 13700 kn)..

 

Poštovani, trebate imati policijski zapisnik, zapisnik svog osiguravajućeg društva o izvidu i procjeni štete na vozilu, te ponudu (obračun) popravka vozila od strane autolimarskog obrta sačinjenom temeljem tog zapisnika Vašeg osiguravajućeg društva...

 

Sve to (preslike) priložiti Zahtjevu za naknadu štete koji pošaljite, pismenim putem, Lovačkom društvu kao lovoovlašteniku lovišta, te se u istom pozovite na čl. 1045. st. 3. Zakona o obveznim odnosima, kao i čl. 1064. istog Zakona, temeljem kojeg je LD, tj. njihovo osiguravajuće društvo, dužno isplatiti štetu nastalu na Vašem vozilu....,

 

Ako Vas kojim slučajem odbiju, trebate, pri nadležnom Općinskom sudu, pokrenuti parnični postupak protiv LD radi naknade štete pozivajući se na naprijed navedene članke Zakona o obveznim odnosima..

Imao sam sličan slučaj pa znam...

 

Ako Vam treba primjerak Zahtijeva možete mi se obratiti na PP...

Sretno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav sa zakasnjenjem, hvala lijepo na informacijama, pokušat ću sutra sa odvjetnikom sastavit potraživanje od LD. Ako nije tajna, koliko vam je trajao proces? LP i hvala unaprijed

 

Pa iskreno, iznenađujuće brzo s obzirom što sam sve čitao povodom takvih slučajeva, naime radilo se o mom prijatelju, a za kojeg sam ja pisao Zahtijev za naknadu štete dana 22. rujna, prema HC pozivajući se na odrednice čl. 50. st. 2. Zakona o cestama, a isti dan smo pisali Zahtijev za naknadu štete i prema LD pozivajući se na naprijed navedene članke, čl. 1045. st. 3., te čl. 1064. Zakona o obveznim odnosima...

Vrlo brzo je od Hrvatskih cesta došao negativni odgovor, te se u istom sugeriralo da je za štetu, primjenom čl. 1045. ZOO odgovorno LD, no već smo, isti dan kada je išao zahtijev prema HC, poslali Zahtijev i LD u kojem smo se pozvali upravo na taj članak 1045. st. 3. ZOO i čl. 1064. istog zakona, te mi je prijatelj rekao da je krajem prošlog tjedna dobio odgovor od LD da je isti Zahtijev proslijeđen njihovom osiguravajućem društvu...

Sretno Vama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija