Jump to content

Olakšice za uzdržavanog supruga


Lu233

Preporučene objave

Već nekoliko godina suprug nije u radnom odnosu. Nisam ga prijavila kao uzdržavanog člana, nego godišnje primam razliku novca preko povrata poreza. Vjerujem da bi se kod obračuna moje buduće mirovine osjetilo da sam imala uzdržavanog člana, zanima me hoće li se to osjetiti i ovako, premda on nije prijavljen. Nekako mi je logično da je sve informatizirano, pa tako i ovo, ali ne vjerujem baš u logiku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Visina mirovine koja vam se odredjuje kod odlaska u mirovinu, racuna se tako da se vas godisnji ukupni prihod (neto ili bruto) podjeli s prosječnom plaćom (neto ili bruto) svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za istu kalendarsku godinu i dobiju vasi prosjecni "Vrijednosni bodovi" za vas radni vijek.

Znaci da vas porezni odbitak (npr. za uzdrzavanog clana) ne utjece na izracun vase mirovine.

U formuli za izracun mirovine "Vrijednosni bodovi" su jedan od faktora koji uticu na visinu vase buduce mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

V Nisam ga prijavila kao uzdržavanog člana, nego godišnje primam razliku novca preko povrata poreza. Vjerujem da bi se kod obračuna moje buduće mirovine osjetilo da sam imala uzdržavanog člana, zanima me hoće li se to osjetiti i ovako, premda on nije prijavljen. Nekako mi je logično da je sve informatizirano, pa tako i ovo, ali ne vjerujem baš u logiku.

 

Pa u stvari i jeste ga prijavili kao uzdržavanog člana čim dobivate povrat poreza temeljem olakšice za supruga.

Da sada ne navodim ZOR, plaća u RH se obračunava u bruto iznosu, tako da vam neće ništa od toga utjecati na visinu mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija