Jump to content

tužba protiv bivšeg sustanara


arula

Preporučene objave

Pozdrav,

 

lijepo bih molio za nekoliko savjeta, radi se o idućemu:

 

s dvoje cimera sam uzeo stan na godinu dana, uredno potpisan ugovor sa stanodavkom s moje strane (u ugovoru se naravno navode podaci - ime, prezime, oib ostalih dvoje sustanara).

 

Nakon nekoliko mjeseci, jedan od stanara je odlučio otići, te nam stanodavka nije željela spustiti cijenu te smo i dalje plaćali kao da nas je troje u stanu - radi se o stanu u jednom turističkom mjestu gdje je stan nemoguće naći ljeti, te smo odlučili plaćati kako ne bismo izgubili posao usred turističke sezone.

 

Moje je pitanje - mogu li pokrenuti tužbu protiv sustanara koji je otišao, bar za iznos preplaćene stanarine? Postoji li šansa da izgubim na sudu? Koliko bi me konkretno sve to moglo financijski koštati, mislim na angažiranje odvjetnika i slično?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i uredno je plaćao najamninu za cijelo vrijeme dok je boravio tamo

 

 

Hvala na odgovoru i što ste me podsjetiili: nije plaćena stanarina niti režije za zadnji mjesec boravka.

 

Pretpostavljam da nema smisla podizati tužbu zbog jednog mjeseca samo? Mislim, sudski troškovi i odvjetnik bi debelo više koštali..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija