Jump to content

Tužba zbog sfušane operacije nosa u bolnici preko HZZO-a


minja7

Preporučene objave

Bok,

zanima me da li se može pokrenuti tužba protiv doktora odnosno bolnice nakon 7 god. Zašto sad?

 

E pa zato jer tek sad osjećam posljedice sfušane funkcionalne operacije nosa/sinusa, a temeljem raznih mišljenja doktora iz struke došla sam tek nedavno do saznanja da neke stvari nisu trebale biti napravljene odnosno da mi je dotični doktor ostavio ožiljke svojim nemarom. Posljedica toga je sve teže disanje i trauma tkiva koje se tek nakon nekoliko godina može očitovati.

 

Doktori koji su sudski vještaci u toj struci konkretno su rekli da se to nije smjelo dogoditi i da sad više se ne može ništa popraviti (nije riječ o estetskom izgledu nosa, već funkcionalnom iako je nagrđen izgled zbog ožiljka koji je nastao jer je doktor nepotrebno zarezao nosnicu odnosno ''ruka mu je poletjela'')

Što je najgore, dr ponašanje je bilo apsolutno neprihvatljivo nakon što sam ga uljudno upitala kako se sve može sanirati. Postoje i svjedoci njegovom ponašanju.

 

E sad , da li je previše vremena prošlo ( iako je trebalo da bi se vidio krajnji rezultat odnosno počinjena šteta)

DA li se još uvijek može podići tužba??? Nevjerojatno mi je misliti da za operaciju može važiti zastara??

Hvala unaprijed na odgovoru.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerojatno mi je misliti da za operaciju može važiti zastara??
zastara zahtjeva radi naknade štete,a ne zastara za operaciju.

I ako je u ovom slučaju eventualna štetna radnja počinjena prije 7.godina,mišljenja sam da bi tijek zastare otpočeo od onog trenutka kad je šteta(nematerijalna)dobila svoj konačni obujam,no jasno da bi se radilo o složenom postupku kako u smislu utvrđivanja nastale štete,tako i u pogledu rokova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara zahtjeva radi naknade štete,a ne zastara za operaciju.

I ako je u ovom slučaju eventualna štetna radnja počinjena prije 7.godina,mišljenja sam da bi tijek zastare otpočeo od onog trenutka kad je šteta(nematerijalna)dobila svoj konačni obujam,no jasno da bi se radilo o složenom postupku kako u smislu utvrđivanja nastale štete,tako i u pogledu rokova.

 

Slažem se s kolegom po pitanju zastare – u ovom slučaju zastara po mom mišljenju zastara bi započela s danom kada su prvi put nastupile posljedice operacije.

U pogledu naruženosti i izgleda nosa, nastupila je zastara jer su to posljedice koje su vidljive odmah poslije operacije.

No neovisno o tome, na temelju rečenog, veći problem će biti uzročno-posljedična veza između operacije i funkcije sinusa i nosa, ako se odlučite na parnicu, morate biti i spremni da će biti neizvjestan ishod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija