Jump to content

upis u zemljišne knjige


anonimno

Preporučene objave

Vidim da i drugi dobivaju (uglavnom) dobre savjete odlučila sam i ja pokušati riješiti svoj problem na ovaj način.

Zajedno sa suprugom kupila sam zemljište i sagradili smo kuću i tu je sve u redu. Problem je u tome što sam ja zaposlena, a on nije, pa da pojednostavnimo proceduru - (obilaženje administracije za ishođenje raznih papira) - svi dokumenti (kupoprodajni ugovor, građevinska dozvola,...) glase isključivo na supruga. Kako smo imali već u obitelji situaciju da se moralo na sudu dokazivati što kome pripada (srećom ne među nama), dogovorili smo se da ćemo imovinu koju smo zajednički stekli tako i upisati u ZK. Ali - tamo kažu da to ne može, već da mi suprug može darovnim ugovorom pokloniti polovicu kuće. Ja na to ne pristajem, jer to nije nikakav poklon, to je već moje, a osim toga darovanje se može i osporavati. Zar moram tužiti supruga da mi u parnici prizna nešto što priznaje i ovako? Ne znam kako bismo to normalnim putem sredili.

Sve ovo pitam ne zato što sad postoji problem u obitelji, ali obzirom postoje i vlastita i zajednička djeca, željeli bismo na vrijeme spriječiti eventualne buduće sukobe, npr. poništenje darovnog ugovora i sl.

 

Hvala na savjetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Doista su vas pogrešno uputili u Gruntovnici, ali legalni put umjesto parnice, koji vam stoji na raspolaganju, vrlo je rijedak i neuobičajen u sudskoj praksi, tako da službenici Gruntovnice vjerojatno takav primjer nisu nikada niti vidjeli. Ukoliko ipak želite ispitivati pravno znanje zk. referenta, uz rizik dugotrajnijeg postupka radi neuobičajenog zahtjeva, onda podnesite nadležnom sudu/Gruntovnici PISANI zahtjev za upisom vašeg suvlasništva u 1/2 dijela na predmetnoj nekretnini. Pri tome se pozovite na odredbe čl. 248. i 249. st. 1. Obiteljskog zakona u svezi čl. 65., 57. st. 3. te čl. 36. Zakona o vlasništvu... Poduže, ali nužno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija