Jump to content

Korištenje tuđeg zemljišta


Jale1234

Preporučene objave

Pozdrav svima, naime imam slijedeću situaciju.

Moja obitelj posjeduje zemljište u Lici te je moj plan na tom zemljištu otvoriti kamp. Na tom zemljištu je prije bio restoran, i danas je tamo zidani objekt ali restoran već nekoliko godina nije u funkciji. Isto tako 1/3 zemljišta pripada gradu te za nju moram ishoditi darovnicu ili pravo otkupa od grada. U trenutku kada ishodim darovnicu ili pravo otkupa da vlasnik cijelog zemljišta bude jedna osoba, vlasnikom postaje moja tetka na koju glase ostale 2/3 zemljišta.

E sada, u situaciji kada je moja tetka vlasnik cijelog zemljišta, moj plan je dobiti to zemljište na korištenje u narednih 30 godina u svrhu otvaranja kampa, ALI da tetka i ostali članovi obitelji nemaju nikakvo pravo potraživanja prema meni ili pravo naknade od ostvarenih prihoda na tom zemljištu. Naravno u dogovoru sa njima postoji opcija da im se isplaćuje naknada za korištenje te zemlje od npr. 5 ili 10% ukupnog prihoda kroz godinu.

Znači htjela bi se zaštititi maksimalno da se za 15 godina netko od njih ne sjeti, e to je ipak moje, nemaš ti tu što raditi i sl.

Molim Vas za savjet kako i na koji način najbolje napraviti ugovor između mene kao budućeg vlasnika kampa, tetke kao vlasnika zemljišta, te eventualno njezinog sina kao budućeg nasljednika te zemlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate li možda primjerak takvog ugovora ili ako znate neke obavezne stavke koje takav ugovor mora imati?

Trebam li prije sklapanja takvog ugovora imati riješene papire o vlasništvu ili se ugovor već sada može napraviti?!

Bilo kakav savjet vezan uz sastavljanje ugovora je dobrodošao, ili neki od savjeta koje stavke ubaciti u ugovor kako bi se što bolje zaštitila u budućnosti?!

Slobodno ako se netko našao u sličnoj situaciji neka se javi, voljela bi čuti savjete iz prve ruke...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate li možda primjerak takvog ugovora ili ako znate neke obavezne stavke koje takav ugovor mora imati?

 

Nema nekakvog primjerka zbog specifičnosti slučaja u kojem bi moguće bio dio obe služnosti, stvarne i osobne te zbog toga i preporučam sastavljanje od strane stručne osobe. Ono na što bi svakako valjalo pripaziti je sadržano u čl.201 i 202 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

 

Trebam li prije sklapanja takvog ugovora imati riješene papire o vlasništvu ili se ugovor već sada može napraviti

 

Svakako da bi valjalo imati rješene vlasničke odnose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija