Jump to content

Povratak sa roditeljskog dopusta


Fuky4

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani, s obzirom da sam rodila blizance imam pravo na roditeljski dopust od 3 godine. Međutim, odlučila sam se nakon godinu dana vratiti na posao, sukladno odluci, hzzo je poslao rješenje o mom povratku poslodavcu. Sada, mjesec dana prije mog povratka, poslodavac me usmeno obavještava da žele da iskoristim i ostale dvije godine jer pretpostavljaju da kao majka dvoje djece se neću moći dovoljno posvetiti poslu. Imam ugovor na neodređeno. Iskreno, zbunjena sam. Smatram da nemaju pravo to tražiti od mene. Ne znam šta da napravim i koja su moja prava. Unaprijed hvala na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, s obzirom da sam rodila blizance imam pravo na roditeljski dopust od 3 godine. Međutim, odlučila sam se nakon godinu dana vratiti na posao, sukladno odluci, hzzo je poslao rješenje o mom povratku poslodavcu. Sada, mjesec dana prije mog povratka, poslodavac me usmeno obavještava da žele da iskoristim i ostale dvije godine jer pretpostavljaju da kao majka dvoje djece se neću moći dovoljno posvetiti poslu. Imam ugovor na neodređeno. Iskreno, zbunjena sam. Smatram da nemaju pravo to tražiti od mene. Ne znam šta da napravim i koja su moja prava. Unaprijed hvala na savjetu.

Koliko znam, roditeljski dopust je vaše pravo, a ne obaveza, pa s njim možete raspolagati kako želite.

E sad, poslodavac može tražiti, ali ne može zahtijevati i ne bi smjeli trpiti ikakve sankcije ako ga odbijete. Sad, postoje razni načini kako vam poslodavac može zagorčati život, ako ga odbijete - a hoće li to učiniti vaš, vi ćete to bolje znati od mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija