Jump to content

Naknada troskova stanovanja


Matezadar123

Preporučene objave

Postovani, uz punomoc moje zene, jedna kcer je digla tuzbu protiv mene i druge kceri za dokazivanje bracne stecevine,.. tuzba za dokazivanje bracne stecevine ce im proci jer ja nemam dokaze da mi je otac kupio tu parcelu i dao novac za gradnju kuce jer je odmah mene upisao kao vlasnika... vrijednost tuzbe su stavile 200 000 kn, s obzirom da sam ja zadnjih 20-ak godina umirovljenik, sa penziom cirka 2200 kn, ja ni druga kcer necemo imat novca to platiti. Ta prva kcer je razvedena i prije otprilike 15 godina se vratila nama, pa me sada zanima posto nas uvaljuje u velike troskove, da li ja mogu sudskim putem traziti da mi nadoknadi sve stanarine zadnjih godina i rezije koje sam placao umjesto nje? Lijep pozdrav, Mate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Hvala na odgovoru, zanima me da li se tu ista moze napraviti ili je ovo propao slucaj?

 

Poštovani, iz Vašeg posta proizlazi da uopće nije proveden postupak utvrđivanja i podijele bračne stečevine, te da je isti sada pokrenut...neznam radi čega onda prejudicirate možebitno rješenje sudskog postupka...

Bračna stečevina je stečevina koju ste Vi i Vaša supruga stekli za vrijeme trajanja bračne zajednice, djeca nemaju veze sa tim, po čemu bi Vi onda mogli biti "oštećeni", kad se, po utvrđivanju bračne stečevine, a sukladno odrednicama važećeg Obiteljskog zakona, ista djeli na jednake djelove Vas i Vaše supruge.....osim ako tu kuću sada koristite samo Vi i ta Vaša druga kći?...

Sve bitne činjenice će utvrditi sud u svom postupku i donijeti pravovaljano riješenje temeljeno na zakonu i utvrđenom činjeničnom stanju, pa Vi netrebate ništa prejudicirati...

A VPS koji su navele je sudu okvirni iznos kojim određuje troškove postupka...

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija