Jump to content

Skupi savjeti - znam ali nam pomozite4


anonimno

Preporučene objave

Legalis je zakon za mene, za svakog normalnog čovjeka koji živi u ovoj državi.Pitanje je (ne samo osobno) zašto stručnjaci, osobe koje imaju životno, praktično iskustvo tako sporo odgovaraju?Činjenica je da smo svi nestrpljivi, da tražimo savjet od danas na sutra. Može li se sto ubrzati?

Ako može, zahvalna sam za sve koji postavljaju pitanja, jer trebamo ih jučer...ne danas.Znam da savjeti koštaju, ali, pomozite nama koji smo "polupismeni" i imamo sreću imati ovu mogućnost. A koliko je onih koji šetaju i troše kune na mrvice od informacija, pa onda odvjetnicil...

Ustvari, malo brže pomozite polupismenima (milsim onim kkoji imaju kompjuter i internet).

Ostalima isto pomozite na svoj način.

Pismenost i "pismenost" je velika razlika, a nemao svi iste mogućnosti.

Hvala,hvala na svim informacijama.Hvala i na podrškama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Legalis je "zakon" za mnoge od nas. Nekima je pomogao više nego što biste mogli zamisliti, nekima možda manje ili malo, nekima možda i nije.

 

Legalis je forum na kojem učestvuju mnogi ljudi dobre volje, od moderatora koji su tu prisutni volonterski pa do svih ostalih na istii način koji isto tako, u svoje slobodno vrijeme, pristupaju ovoj stranici i pomažu drugima.

 

Svi imaju svoje obaveze, posao, većina ima vjerojatno i svoje obitelji, svoje hobije, dodatne poslove ...

 

Većina prisutnih na ovom forumu su profesionalci, ljudi koji su ili odvjetnici, pravnici, suci, odvjetnički vježbenici, ... ljudi iz pravnih domena ... studenti prava, studenti drugih fakulteta, ali i mnogi drugi kojima pravo nije zanimanje ili profesija, posjeduju znanja i iskustva u svojim zanimanjima ili poslovima koje obavljaju.

 

Upravo zbog svega navedenog se može dogoditi da neka pitanja ostanu možda negdje u dubini neke rubrike, jer ponekad je intenzitet pitanja (posebno u vrijeme problematičnih ispita na pravnim fakultetima) vrlo velik, pa jednostavno pitanja "potonu" u svoju rubriku, gdje čekaju da ih netko vidi, netko odgovori ...

 

Ponekad se zna dogoditi da jednostavno ljudi koji bi možda i znali odgovor na postavljeno pitanje jednostavno nemaju vremena. Život je takav, svi jurimo, svi bismo voljeli pomoći, ali stvarnost ponekad zna biti gruba.

 

Što nas je više prisutnih, to lakše i brže možemo pomoći jedni drugima.

 

Situacija bi možda mogla biti bolja, na primjer, kada bi netko bio stalno u radnom odnosu (zaposlen) na ovoj stranici, 24 sata dnevno ... ali onda to više vjerojatno ne bi sve moglo funkcionirati besplatno ... o tome bi moderatori vjerojatno mogli više napisati kako to funkcionira.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zgodna ideja Gaiusl! Zaposliti mlade snage koje će odgovarati.Slažem se i spreman sam i fin.sudjelovati, ako tako budemo brže dolazili do stručne pomoći.

Slažem se da nas ima "polupismenih", ali i mi pokušavamo obaviti nešto sami,da ne plaćamo odvjetnike.

Mislim da odvjetnici nisu preskupi za konkretne stvari, ali za sitnice jesu i zato ljudi koji imaju vremena traže pomoć.

Zahvalan sam svakom stručnjaku koji svoj slobodni trenutak poklanja nama i pokazuje nam put.

Nažalost, nismo toliko bogata zemlja da sve možemo prepustiti stručnjacima da obave umjesto nas. A ima ih, iz vlastitiog iskustva govorim.

Ja sam tip koji zna svašta ( i ništa ) i veseli me kad nešto (uz pomoć) "sam" izganjam.

Još jednom hvala svima koji nam pomažu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GaiusI je napisao:

kada bi netko bio stalno u radnom odnosu (zaposlen) na ovoj stranici, 24 sata dnevno ... ali onda to više vjerojatno ne bi sve moglo funkcionirati besplatno ...

 

i sada smo vec u nekoliko navrata bili prozivani za nadripisarenje, a u ovakvoj situaciji koju predlazete, prijava bi isla "dok kazes keks"..

legalis ostaje ovakav kakav je, otvoren svima koji znaju i zele pomoci ljudima, znaci sve na bazi dobre volje..

 

ostaje jedna mogucnost koja nije u vezi sa ovim sto ste pisali, a ta je da recimo uvedemo clanarinu za registrirane korisnike ili /i sve one koji zele pomoci rad udruge legalisa, a onda od tog "velikog" novca organiziramo druzenje, kave i sl.

 

eto, ajmo da cujemo razmisljanja o ovome prijedlogu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

jedino što bih radije za anonimuse uvela članarinu

 

Moze, moze, kolegice! :-D

 

Evo odmah za vas... uplatite na ziro legalisa 50 kuna moderatorima za picence. Znam krasno mjesto u kavani na obali jedne rijeke gdje bi se mi rado pocastili vasom anonimnom donacijom. To bi ujedno bio i prvi i jedini novac koji smo primili za legalis od njegovog nastanka pa sve do danas.

:thankyou:

U to ime :pivo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da je smisao legalisa dobro pogođen...i da je bit pomoći u savjetima kako uopće nešto početi, od kuda krenuti, koji je koji zakon, gdje uopće što piše, da bar tu ušparamo koju kunu...a za neki konkretan postupak normalno da treba angažirat profesionalca...i sam sam prisiljen upoznavat silom prilika pravne zavrzlame ljepe naše, tako sam otkrio legalis, koji mi je puno pomogao kao totalnom laiku...samo naprijed, ljep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija