Jump to content

kako postupiti nakon prevare na facebooku - plaila sam i nije mi isporučena roba


Vidasjv

Preporučene objave

Na facebook stranici sam odabrala trenirku i pitala za sastav, cjenu i način plaćanja. rNa stranici je navedena adresa (na tu se adresu ne može spojiti)

Dobila sam odgovor da prvo uplaćujem 338 kn, a zatim mi isporučuju dostavnom službom.

 

Uplatila sam internet bankarstvom na račun koji su mi dali, a glasi na xxxxxxxxxxxx (ta osoba ima facebook stranicu, kasnije sam je našla). Trenirka mi nije isporučena. nakon prepiske kroz nekoliko dana, konačno sam 22.11. tražila da mi vrate novac. Na stranici sam stavljala komentare da mi nije isporučena rba za koju sam 4.11. platila. Zbg toga ksu mi napisali da će mi vratiti novac, što se nije dogovodilo, a danas su blokirali stranicu za mene, tj. danas od prije par sati ne mogu više upisivati komentare na stranici.

Molim savjet što mogu napraviti da dobijem natrag novac i kako pmogu pridonijeti da moraju zatvoriti stranicu kako ne bi dalje varali ljude?

S poštovanjem,

Suzana

uređeno: od G-man
navođenje osobnih podataka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, nemojte navoditi osobne podatke ovdje osim ako niste spremna navesti i svoje.

 

Druga stvar - obratite se vlasniku stranice poštom preporučeno s povratnicom i zatražite povrat novaca u roku od 8 dana ili slijedi podnošenje tužbe te kaznene prijave radi prijevare. Ukoliko ne vrati novce, ona tako i učinite, iako od kaznene prijave nemojte imati neka očekivanja budući je imovinski cenzus prenizak (ispod 1.000,00 kn), pa biste morala podnositi privatnu tužbu u kaznenom postupku. Jedina iznimka bila bi da na isti način varaju i druge ljude, pa kumulirani iznos prevara prelazi iznos od 1.000,00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Kako se vidi vlasnik facebook stranice? Pod About mu je adresa bez naslova i adresa stranice koja vodi na Unknown Host - ne postoji. Uplatnica je bila na ime osobe - da li da stravim to ime, a adresu sa stranice? Da li bi se privatna tužba u kaznenom postupku mogla voditi obzirom na pitanje vlasnika stranice - koga bih trebala tužiti?

uređeno: od drot13
micanje osobnih pdoataka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da nemaš dovoljno podataka, možeš otići u svoju policijsku postaju i prijaviti prijevaru. Kažeš im da znaš da se radi o kaznenom djelu koje se progoni po privatnoj tužbi, ali nemaš podatke počinitelja, pa ne znaš koga tužiti. Dat ćeš im ime i prezuime osobe, iskopiraj im potvrdu o plaćanju i dr. ako što imaš, a ni će utvrditi ostale podatke i ustupiti ti ih, pa ćeš onda dalje kako ti je tu rečeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da skratimo proceduru prijave policiji, zamijenite prijavom carini. Policija će iovako proslijediti carini, jer je 2014. god u nadležnost Carinske uprave dodano i obavljanje nadzora nad neregistriranom djelatnosti i trgovine bez registracije. Znači ili anonimno ili imenom i prezimenom, sa što više detalja podnijeti prijavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija