Jump to content

Tabularna izjava, mora li se platiti?


Sije sunce

Preporučene objave

Molim Vas, Tabularnu izjavu sam dobila (4. sam kupac, (imam sve 3 tabularne), zgrada Industrogradnje), no zgrada nema čiste papire. Moj odvjetnik mi veli da trebam sve 3 nove tabularne izjave jer da stare ne vrijede jer je "Industrogradnja d. d." promijenila ime ( navodno ide ili je ju stečaju) Promijenila je ime u "Industrogradnja u stečaju" pa sada tabularne više ne vrijede? Točno ili ne? I drugo pitanje smije li Industrogradnja ili bilo koja firma naplaćivati tabularne izjave , nisu li one sastavni dio dokumentacije pri kupovini stana? Koliko sam čula nemaju cijenik već nekome naplate više , nekome manje od 700 kn - 1300kn? Ako smiju naplaćivati moraju li dati račun? Kome se obratiti ako ne žele dati novu tabularnu besplatno, a moraju? Stan sam kupila 1.mj 2006. Svrha je dobivanje vlasničkog lista. Puno hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jer je"Industrogradnja d. d." promijenila ime ( navodno ide ili je ju stečaju) Promijenila je ime u"Industrogradnja u stečaju"
ok,da li ste provjerili jel u zemljišnim knjigama izvršena promjena naziva firme

pa sada tabularne više ne vrijede? Točno ili ne?

točno je ako je promijenjen naziv u zemljišnim knjigama,obzirom da je upis dopušten samo uz suglasnost upisanog vlasnika.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li promijenje naziv u zemljišnim knjigama bude provjerila odmah u pnedjeljak. Ako jeste promijenjem koliko moram Industrogradnji u stečaju" platiti za novu tabularnu jer oni nemaju cijenik (bar mi je tako rekao moj odvjetnik)? Traže od 700 - 1300 kn!! Moraju li mi dati račun? Ako ne daju kome da se žalim, tužim i kako da dokažem da sam morala platiti. trebam vlasnički list ( onaj tzv vlasnički jer papiri nisu još gotovi) Svrha je zamjena stanova, a s tim tzv vlasničkim listom se isto može dobiti kredit u banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija