Jump to content

Provizija agencije za nekretnine


Marko Bojić

Preporučene objave

Molim Vas.

 

Imamo problem sa agencijom za nekretnine,koja želi naplatiti proviziju od kupca. Iako je pisalo na oglasu "Kupac ne plaća proviziju".

Kupac smo supruga i ja.

 

Nazvali smo na oglas iz njuškala, ona nas je dočekala, i potpisali smo papir koji je bio evidencija, da je netko došao provjeriti stan.

Od tada to je jedini dokument koji smo potpisali sa njom.

 

Pregovarali smo oko cijene sa njom, i bila je treća osoba koja se pojavljivala u ime prodavatelja u ostalim stvarima.

Kao npr. kad smo potpisali predugovor, dogovor je bio da prodavač makne svoje stvari iz stana, što nije napravila, pa smo nju zvali.

Na potpisivanju predugovora smo potpisali i primopredaju nekretnine,

dobili ključeve od vlasnice stana da napravimo preinake koje smo htjeli, ili da se uselimo, naravno platili smo kaparu.

Sada nam tvrdi da smo živjeli u stanu ilegalno..????

 

Nakon predugovora, ugovora i anexa ugovora u kojem se ona ne spominje ni u kakvom obliku, stiže mail sa računom i to u 2 rate.

 

Nakon čega sam je instatno nazvao. Navodi u mojem pozivu kako je dala sve od sebe, da je vukla veze i vezice samo da mi dobijemo kredit, kupimo i budemo sretni.

 

 

Moja supruga je izmijenila par poruka, onda je promijenila priču da je sad dosta i 1%, a ne 2% kako je bilo navedeno u mailu koji sam dobio.

 

Prijeti nam odvjetnikom.

 

Pitanje:

 

Dali ju prijaviti, i kome?

Uzeti odvjetnika?

Ili smo mi u krivu i trebamo platiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ukoliko ste sigurni da ste doro pročitali što ste potpisali, te da je to samo evidencijski list o pregledu nekretnine (posrednički list za posrednički dnevnik) nemate ništa s provizijom.

 

Dakle, ako ste sigurni da je potpisano samo to, dotičnoj pošaljite pismeno (preporučeno s povratnicom) da se potpis na Ugovoru o posredovanju smatra nalogom za posredovanje pa tako i plaćanje provizije. Potpisivanje evidencijskog lista se to ne smatra, te prema tomu niste nalogodavac nego samo treća strana, što se može smatrati potencionalnim sukobom interesa. Angažiranjem odvjetnika koji bi vam sve to sroćio i poslao, dobili bi ste dodatnu težinu u svemu tome.

 

Dodatne informcije možete pročitati ovdje http://www.agenti.hr/info-klijent/posrednicka-naknada-provizija/ , kao i provjeriti je li dotična radi legalno uslugu posredovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija