Jump to content

Ovrha možda ništavna


gogy1

Preporučene objave

Pozdrav svima, naime ako netko može pomoći.

U jednom kartičnom poslovanju sam ostao dužan novaca (ostao bez posla i teški uvjeti života) Nisam dobivao nikakve obavijesti a ni preporučeno i odjednom fina blokira račun, bez ikakve napominjem obavijesti.

Ubrzo me počeli nazivati iz jedne legalne firme za utjerivanje dugova.

Ovrha na računu mi je od 2011 godine.

Šta mi je sad za raditi, u pitanju je cesija.

Dug su preuzeli prošle godine.Jel imam kakva prava za zastaru i kome ju uputiti.

Iz firme utjerivača su mi običnom poštom poslali izvod iz poslovih knjiga i obavijest o prijenosu tražbine od dotične banke.

Kamate su mi skoro veće nego sam dug.

Ne bježim od mojeg duga ali tolike kamate ne mislim platiti jel je to čisto lihvarenje. A oni neće pristati na reprogram duga plus neke kamate....

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, naime ako netko može pomoći.

U jednom kartičnom poslovanju sam ostao dužan novaca (ostao bez posla i teški uvjeti života) Nisam dobivao nikakve obavijesti a ni preporučeno i odjednom fina blokira račun, bez ikakve napominjem obavijesti.

Ubrzo me počeli nazivati iz jedne legalne firme za utjerivanje dugova.

Ovrha na računu mi je od 2011 godine.

Šta mi je sad za raditi, u pitanju je cesija.

Dug su preuzeli prošle godine.Jel imam kakva prava za zastaru i kome ju uputiti.

Iz firme utjerivača su mi običnom poštom poslali izvod iz poslovih knjiga i obavijest o prijenosu tražbine od dotične banke.

Kamate su mi skoro veće nego sam dug.

Ne bježim od mojeg duga ali tolike kamate ne mislim platiti jel je to čisto lihvarenje. A oni neće pristati na reprogram duga plus neke kamate....

 

Tko vam je blokirao račun? Fina je samo servis! Ako vam je kartičarska kuća blokirala račun i ustupila potraživanje ne smiju vas više blokirati jer nisu više vaš vjerovnik!

Obavijest o prijenosu potraživanja vam je po Zakonu o obveznim odnosima trebao poslati ustupitelj i to preporučenom poštom, dakle kartičarska kuća! Prema sadašnjem Ovršnom zakonu nemate previše mogućnosti za izlazak iz te situacije! Potraživanje nije u zastari ali je očito teško naplativo pa čudi da novi vjerovnik ne pristaje na nagodbu! Pustite ih još malo i moliti će vas da se nagodite, ako nemate nekretnine i vrijednije pokretnine! U tom slučaju možete razmišljati i o osobnom stečaju! Postoji i mogućnost da u promjenama novog ovršnog zakona uđe odredba da kamata ne može biti veća od glavnice jer postoji takav prijedlog, a i ministarstvo pravosuđa (MOST) je spremno podržati takvo rješenje!:ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko vam je blokirao račun? Fina je samo servis! Ako vam je kartičarska kuća blokirala račun i ustupila potraživanje ne smiju vas više blokirati jer nisu više vaš vjerovnik!

Obavijest o prijenosu potraživanja vam je po Zakonu o obveznim odnosima trebao poslati ustupitelj i to preporučenom poštom, dakle kartičarska kuća! Prema sadašnjem Ovršnom zakonu nemate previše mogućnosti za izlazak iz te situacije! Potraživanje nije u zastari ali je očito teško naplativo pa čudi da novi vjerovnik ne pristaje na nagodbu! Pustite ih još malo i moliti će vas da se nagodite, ako nemate nekretnine i vrijednije pokretnine! U tom slučaju možete razmišljati i o osobnom stečaju! Postoji i mogućnost da u promjenama novog ovršnog zakona uđe odredba da kamata ne može biti veća od glavnice jer postoji takav prijedlog, a i ministarstvo pravosuđa (MOST) je spremno podržati takvo rješenje!:ceka:

 

 

Zahvaljujem na odgovoru i pomoći.

Kartična kuča me ovršila, (naravno kriv sam i to ne poričem),2011 godine.

Nisam dobio ništa preporučeno od kartične kuće a i ništa običnom poštom.

Neki dan sam dobio običnom poštom od tvrtke za naplatu dugova kuvertu u kojoj ima kopija obavijesti da je kartična kuča prodala dud tvrtki za naplatu. . piše: obavještavamo vas da smo u skladu sa UGOVOROM ( NISAM GA DOBIO) O PRIJENOSU TRAŽBINE.

sklopljen xxxxx 2015 godine. Obavijest je bez žiga i potpisa. Te ju prvi put vidim(može ju svatko napisati)

Nadalje još dva papira izvadak iz poslovnih knjiga.

jedan ovjereni izvadak iz kartične kuče i drugi izvadak od firme za potraživanje.

Zvao sam kartičnu kuču i potvrdili mi da su napravili prijenos tražbine, i tražio da mi pošalju da im više ništa nisam dužan, a njihov odgovor da če mi poslati neki papir da im nisam dužan ali me neče odblokirati dok im ne javi tvrtka za naplatu da sam dug podmirio u cijelosti.

Sad ako im podmirim ko mi garantira da me neče kartična kuča ovršiti. Neznam kolika je zastara i ako je ima pošto je dug prodan a nisam o tome pravovaljano obavješten, i šta mi sad raditi.

Čitao sam o nekom roku od 5 godina a apsolutna 10 god.

Napominjem da ne bježim od duga ali me zovu skoro svaki dan, meni glupo priznati taj abnormalni dug jel mi kamata prešla glavnicu, i da uplatim bar nešto (neznam koliko je to NEŠTO). Osobno im ne želim ništa uplatiti dok ne razjasnimo točno i na papiru ovjereno, a oni ne žele sklopiti takav ugovor s menom. Na taj način mogu plačati u nedogled a to ne želim, jel po njima sam vječno dužan.

A pozivi koje mi upučuju bože pomozi. U zadnje vrijeme ne biraju čak ni vrijeme, kažu radno vrijeme do 20 sati.

Glas grubi zastrašujući bez imalo ljudskosti, te spihološko nerviranje. Ma sigurno znate iz iskustva kakvi su.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte im ništa plaćati niti se dogovarati o uplatama i načinu podmirenja duga jer na taj način priznajete dug i prekidate zastaru! Nemojte puno razgovarati sa "novim vjerovnikom" naročito ako razgovor snimaju jer možete prekinuti zastaru! Ako su oni grubi, budite i vi, ali možete ih jednostavno otkantati! Kartičarskoj kući pošaljite dopis (preporučeno sa crvenom povratnicom) da vam pošalju OBAVIJEST O PRIJENOSU POTRAŽIVANJA u skladu sa člankom 82. stavak 1. Zakona o obveznim odnosima!

U istom dopisu tražite da prekinu blokadu vašeg računa jer više nemaju AKTIVNU LEGITIMACIJU budući da su ustupili dug i ne mogu više biti ovrhovoditelj! Ukoliko to odbiju učiniti ovrhu može obustaviti samo nadležni Općinski sud pa će te se morati njemu obratiti! POSTUPAK obustave ovrhe sam opisao bar pet puta na ovom forumu pa molim da pronađete sami te komentare da sve ne objašnjavam opet a podnesak kojim se to radi je ZAHTJEV ZA OBUSTAVOM OVRHE! Nitko vam ne garantira da vas neće beskonačno ovršavati i jedan i drugi "vjerovnik", a vi nemate kontrolu nad tim, zato sami morate pokrenuti određene postupke! Vaš problem nije nastao u kratkom vremenu pa se naoružajte strpljenjem i informacijama jer će trebati vremena da ga i riješite! Kad dobijete odgovor kartičarske kuće možete i njega (kopiju) priložiti zahtjevu za obustavom ovrhe! I nemojte olako priznavati dug (kriv sam) jer vam mogu svašta nakalemiti, a vi ste bezuvjetno priznali! Neka novi vjerovnik dokaže svaku lipu za koju vas tereti, ali o tome kad dođe vrijeme! :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na iscrpnom odgovoru,tako ču se i ponjeti.

Sve neki klimavi papiri, ništa vjerodostojno nemam.

Od kad me zovu nisam do sad nisam priznavao nikakav dug prema njima te dotični osporavao.

Ponavljam da njima nisam ništa dužan jel jemam nikakav ugovor s njima da smo nešto sklopili a ni

uplate na moj račun s njihove strane pa da sam im dužan.

I tako razgovor za razgovorom, koji uvijek nikud ne vodi.

Razmišljam im poslati dopis s povratnicom da me ne više ne uznemiravaju s pozivima i moju obitelj, susjede, bivša firma u kojoj sam radio itd. te se zaprijetiti tužbom za telefonsko maltretiranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razmišljam im poslati dopis s povratnicom da me ne više ne uznemiravaju s pozivima i moju obitelj, susjede, bivša firma u kojoj sam radio itd. te se zaprijetiti tužbom za telefonsko maltretiranje.

 

Naravno da i to možete učiniti, ali obavezno navedite da "dug ne postoji i da njima niste ništa dužni"! Važnije je da spriječite dvostruku naplatu jer sad "imate dva vjerovnika" za isti dug i na kraju nećete znati kome ste koliko platili, tako da morate OBUSTAVITI OVRHU, a onda nek vas drugi vjerovnik pokuša ovršiti na što će te naravno prigovoriti! Pritisak na susjede, obitelj i firmu je poznat način njihova ponašanja, ali ako već svi znaju, BAŠ VAS BRIGA!:psuje: Komunicirajte isključivo pismenim putem, sa povratnicama i pazite da ne priznate dug, zapravo svaki put napomenite da dug ne postoji! (tu tvrdnju im ne morate objašnjavati, jednostavno je davno plaćen, a oni moraju dokazati da postoji)! Čuvajte prepisku! Morate imati kopiju svakog vašeg zahtjeva kako biste znali za godinu ili dvije što ste im poslali i kada zajedno sa pripadajućom povratnicom (crvenom)! Kako sam već više puta napisao, ako na kraju i izgubite pravomoćnom presudom, i s dodatnim troškom koji može biti i nekoliko tisuća kuna, bar ćete znati koliko ste dužni i izbjeći doživotno lihvarenje!:propis: S vremenom će možda i ponuditi nagodbu koja je realna! Prijetnja tužbom neće biti realna! Napišite im da će te ih prijaviti policiji za uznemiravanje i poduzeti sve raspoložive pravne mjere u dogovoru s odvjetnikom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija