Jump to content

Nepotizam?


alex.be

Preporučene objave

U naslovu sam stavila riječ "Nepotizam", mada nisam sigurna kako bih nazvala situaciju o kojoj se želim informirati ovdje na forumu.

 

Molim vas da mi objasnite kako je ovo moguće:

 

U zadnjih par godina tri puta sam se javljala na oglas za posao, u jednoj privatnoj firmi, za koji imam potrebno radno iskustvo i sve predispozicije. Riječ je o firmi koja često prima nove radnike, svako malo objavljuju oglase na stranicama zavoda za zapošljavanje i sl. kako traže zaposlenike...

 

Dva puta sam pozvana na razgovor za posao, svaki put bi razgovor prošao odlično, na kojem bi mi rekli kako sam primljena i da dođem raditi tad i tad da bi mi nakon katkog vremena javili da ipak ne dolazim, ali mi nikad nisu rekli točan razlog zašto me ipak nisu primili...

 

Mislila sam jedno vrijeme da netko od voditelja ima nešto osobno protiv mene ili da jednostavno zbog nekog razloga nisam podobna, ali generalno se nisam previše zamarala svim tim...

 

Nedavno sam se zaposlila u sličnoj firmi na slično radno mjesto i tu sam upoznala bivšu zaposlenicu firme o kojoj je riječ u ovom postu. Ispričala sam joj kako sam se prijavljivala na posao i kako su me nekoliko puta odbili, a da ne znam zbog čega, na što mi je dotična osoba odgovorila kako nisam mogla dobiti posao jer voditeljica poslovnica prima isključivo radnice iz svog rodnog kraja te da nikada nitko tko se javio samo tako preko oglasa nije ni dobio posao, da je to nekakvo njeno pravilo....

 

Ja se pitam da li je ovo kršenje zakona, nepotizam ili nešto drugo i kako je to moguće? Da li ima svrhe žaliti se nekome ili nema?

 

Unaprijed hvala i pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija