Jump to content

Kupnja nekretnine stecene ugovorom o dozivotnom uzdrzavanju


SteffieM

Preporučene objave

Bok,

muz i ja bismo kupili nekretninu koju je prodavatelj stekao ugovorom o dozivotnom uzdrzavanju. Znaci, vlasnica te nekretnine je preminula i prodavatelj ima ugovor i sve dokumente valjane kod odvjetnika, no nije na sebe prenio vlasnistvo da izbjegne placanje poreza i zeli prodati tu nekretninu. Zanima me da li moze biti kakvih problema ako kupimo nekretninu, posto je kao vlasnik zapisana osoba koja je preminula.

I vjerojatno pitanje za drugu temu, ali ako netko ima iskustva kako banke gledaju na to, posto bismo kupili nekretninu preko stambenog kredita. Osobna bankarica mi je rekla da ne zna, da mora pitati pravnike te banke.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa evo stvarno nemam pojma, moram to bolje istraziti, ali cisto sam pitala da vidim ako su to komplikacije da u startu odustanem.

Ono sto znam je da mu je to bila teta, koja je umrla prije 5 godina i tad je bila ostavinska rasprava i nekretnina je pripala njemu, ali nije se zapisao ko vlasnik da ne placa porez.

Dal moze jos uvijek njegova preminula teta biti upisana kao vlasnik, posto se on nije upisao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, sad smo saznali da je taj ugovor bio predocen na ostavinskoj raspravi, njegova preminula teta je jos uvijek upisana kao vlasnik u ZK.

I banka, naravno, ne da kredit u takvoj situaciji, jer kako su odgovorili "nekretnina nije pogodna za banku, a ni za nas..."

Tako da bolje da odustanemo... Komplikacije...

Hvala svima na pomoci, pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija