Jump to content

Kupnja nekretnine za treću osobu (u tuđe ime)


kixkix

Preporučene objave

Hvala na odgovorima!

 

Da li taj "posrednik" mora reći prodavatelju da to radi za treću osobu? Ili se smije "praviti" da to kupuje za sebe?

 

Ako mislite na ovlaštenog posrednika, ne smije. Jedino mu ne mora otkriti identitet, s naglaskom na "sve do sklapanja pravnog posla", što je u skladu s onime kako je Matrix objasnio bit svega u #5.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete malo pojasniti, u odnosu na pitanje?

ukratko: MOŽE!

pojašnjenje:

osoba A da specijalnu punomoć za prodaju nekretnine osobi B i tom prilikom B je isplati, tabularna, specifikacija zk.ul. k.č., i sl.i to je to. B može prodati kome hoće, a A će tek od gruntovnice biti izviještena da je krajnji kupac X postao vlasnik kada provede zahtjev za upis vlasništva i ima 15 dana da se žali.

krajnji kupac je nepoznat prodavaču i to se pitalo.

nešto nejasno? pitajte da pojasnim.

pretpostavka da je naglasak pitanja na prenosu vlasništva nekretnine, ne na porezu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljubozg nejasni ste.

kako to možmo skrivati vlasnika nekretnine, kada je za prodaju kada se želi prikriti kupac neophodna specijalna punomoć koju upravo vlasnik nekretnine izdaje opunomoćenikui? molim ovo točno objasnite.

ugovor potpisuju opunomoćenik vlasnika nekretnine u ime vlasnika i stjecatelj nekretnine. molim točno navedite propuste koje moja ideja sadrži, jer me ludo interesira s obzirom da sam kupio dosta nekretnina temeljem specijalne punomoći. interesira me gdje sam pogriješio ja, gdje ZK, jer mi je sve uredno provedeno. neću vas pitati da li ste kupili nekretninu temeljem specijalne punomoći, jer je to razvidno, ali ću vas pitati da li ste ikada kupili ili prodali nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima!

 

Da li taj "posrednik" mora reći prodavatelju da to radi za treću osobu? Ili se smije "praviti" da to kupuje za sebe?

MORA. ne mora imenom, ali može reći "za poznatog kupca".

1. da bi prikrio kupca M O R A iskamčiti specijalnu punomoć. drugog načina nema. punomoć na punomoć ne ide, kao što ni opunomoćenik ne može sebi prodati.

2. može se preprodati, djelimično prikrivanje (postoji povijesni pregled), no onda je problem sa poreznom upravom i čuda. ne savjetujem. napomenuto je gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima!

Znači može pravna osoba, ne može fizička osoba.

I mora reći da kupuje za treću osobu.

 

Ovo da netko sa prodavateljem potpiše punomoć nije bit mojeg "problema", jer sam htio znati da li stvarni kupac može biti skriven bez da prodavatelj to zna.

krivo.

1. ne mora biti pravna osoba, može biti fizička osoba (ja kupio, sve uredno)

2.MORA BITI specijalna punomoć. jedino tako možeš na neko vrijeme prikriti kupca od prodavača.

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija