Jump to content

Imovinska prevara - "otuđenje" nekretnine


Upitnik22

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Radio sam u d.d.-u dugi niz godina, i bio dioničar. Imam prijatelja kojeg dugo znam i koji je bio sa mnom u ratu, a nakon rata je imao tvrtku koja je radila sa d.d.-om u kojem sam ja radio. Zbog lošeg vođenja i drugih razloga tvrtka mog prijatelja je dospjela u dugove prema d.d.u u kojem sam radio.

 

Kao izlaz iz te situacije, ja sam prodao svoje dionice u d.d.-u te sam tako prebio dug mog prijatelja, a moj prijatelj se obvezao ugovorom preko svoje druge (građevinske) tvrtke dati mi stan u roh bau izvedbi.

 

Stan sam i dobio, makar s obzirom da bih da se upišem kao vlasnik stana morao platiti veliki porez za koji tada nisam imao novaca nisam se nikad upisao kao vlasnik stana.:tikvan:

 

U međuvremenu se i ta građevinska tvrtka zadužila i digla hipoteku na moj stan, bez mog znanja, a s obzirom da nisam bio upisan kao vlasnik iako sam tamo živio već 12 godina - nisam o tome uopće obaviješten ni od prijatelja ni od banke.

 

Sad je ta građevinska tvrtka mog prijatelja izbrisana iz registra trgovačkog suda, a banka se upisala kao vlasnik stana. S obzirom da sam prijatelju dao i kaparu za stan, zanima me kakve su mi opcije da išta od svojih novaca dobijem natrag?

 

Banka je sad upoznata sa situacijom da živim u tom stanu i traže da iselim, kakve su mi pravne mogućnosti?

 

S obzirom da se moram uskoro iseliti (izaći iz posjeda) molim vas za brzi odgovor zbog promjene statusa posjeda.

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

Radio sam u d.d.-u dugi niz godina, i bio dioničar. Imam prijatelja kojeg dugo znam i koji je bio sa mnom u ratu, a nakon rata je imao tvrtku koja je radila sa d.d.-om u kojem sam ja radio. Zbog lošeg vođenja i drugih razloga tvrtka mog prijatelja je dospjela u dugove prema d.d.u u kojem sam radio.

 

Kao izlaz iz te situacije, ja sam prodao svoje dionice u d.d.-u te sam tako prebio dug mog prijatelja, a moj prijatelj se obvezao ugovorom preko svoje druge (građevinske) tvrtke dati mi stan u roh bau izvedbi.

 

Stan sam i dobio, makar s obzirom da bih da se upišem kao vlasnik stana morao platiti veliki porez za koji tada nisam imao novaca nisam se nikad upisao kao vlasnik stana.:tikvan:

 

U međuvremenu se i ta građevinska tvrtka zadužila i digla hipoteku na moj stan, bez mog znanja, a s obzirom da nisam bio upisan kao vlasnik iako sam tamo živio već 12 godina - nisam o tome uopće obaviješten ni od prijatelja ni od banke.

 

Sad je ta građevinska tvrtka mog prijatelja izbrisana iz registra trgovačkog suda, a banka se upisala kao vlasnik stana. S obzirom da sam prijatelju dao i kaparu za stan, zanima me kakve su mi opcije da išta od svojih novaca dobijem natrag?

 

Banka je sad upoznata sa situacijom da živim u tom stanu i traže da iselim, kakve su mi pravne mogućnosti?

 

S obzirom da se moram uskoro iseliti (izaći iz posjeda) molim vas za brzi odgovor zbog promjene statusa posjeda.

 

Hvala unaprijed!

 

imate posjedovno pravo.

ulagali ste u nekretninu za koju ste smatrali da je vaša .

iseljenje uvjetujte povratom uloženog.

nadam se da imate dokaz da ste stan preuzeli u roh bau izvedenom stanju.

 

kod porezne prijave trebao si navesti da je stan u roh bau izvedenom stanju. porez bi bio puno manji.

 

niko te nije prevario.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Moj problem je što imam dokaz da je rohbau izvedba u pitanju, samo što je ta tvrtka propala.

 

Iseljenje jesam uvjetovao povratom uloženog, ali nema mi otkud vratiti, a banka čeka da iselim!

Mogu li odgoditi iseljenje dok mi se ne isplati bar kapara? Ako nema drugog izlaza da li da dam odvjetniku da diže privatnu tužbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

Radio sam u d.d.-u dugi niz godina, i bio dioničar. Imam prijatelja kojeg dugo znam i koji je bio sa mnom u ratu, a nakon rata je imao tvrtku koja je radila sa d.d.-om u kojem sam ja radio. Zbog lošeg vođenja i drugih razloga tvrtka mog prijatelja je dospjela u dugove prema d.d.u u kojem sam radio.

 

Kao izlaz iz te situacije, ja sam prodao svoje dionice u d.d.-u te sam tako prebio dug mog prijatelja, a moj prijatelj se obvezao ugovorom preko svoje druge (građevinske) tvrtke dati mi stan u roh bau izvedbi.

 

Stan sam i dobio, makar s obzirom da bih da se upišem kao vlasnik stana morao platiti veliki porez za koji tada nisam imao novaca nisam se nikad upisao kao vlasnik stana.:tikvan:

 

U međuvremenu se i ta građevinska tvrtka zadužila i digla hipoteku na moj stan, bez mog znanja, a s obzirom da nisam bio upisan kao vlasnik iako sam tamo živio već 12 godina - nisam o tome uopće obaviješten ni od prijatelja ni od banke.

 

Sad je ta građevinska tvrtka mog prijatelja izbrisana iz registra trgovačkog suda, a banka se upisala kao vlasnik stana. S obzirom da sam prijatelju dao i kaparu za stan, zanima me kakve su mi opcije da išta od svojih novaca dobijem natrag?

 

Banka je sad upoznata sa situacijom da živim u tom stanu i traže da iselim, kakve su mi pravne mogućnosti?

 

S obzirom da se moram uskoro iseliti (izaći iz posjeda) molim vas za brzi odgovor zbog promjene statusa posjeda.

 

Moj problem je što imam dokaz da je rohbau izvedba u pitanju, samo što je ta tvrtka propala.

 

Iseljenje jesam uvjetovao povratom uloženog, ali nema mi otkud vratiti, a banka čeka da iselim!

Mogu li odgoditi iseljenje dok mi se ne isplati bar kapara? Ako nema drugog izlaza da li da dam odvjetniku da diže privatnu tužbu?

 

Ima li netko tko bi mi mogao savjetovati pravne korake kako da vratim datu kaparu?

 

Isto tako da li je usmeni dogovor s predstavnikom banke o povratu uloženog prije iseljenja dovoljan ili trebam sastaviti neki pismeni "službeni" oblik zahtjeva.

 

Hvala!

 

 

Temu o istom problemu ali s pogrešnim nazivom sam pokrenuo ovdje:

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/91465-Imovinska-prevara-quot-otu%C4%91enje-quot-nekretnine?p=745723#post745723

Jako mi je bitno dobiti neki savjet kako reagirati dok ne bude prekasno. Ispričavam se na poduljem postu i pokretanju ove teme koja se nastavlja na već pokrenutu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Isto tako da li je usmeni dogovor s predstavnikom banke o povratu uloženog prije iseljenja dovoljan ili trebam sastaviti neki pismeni "službeni" oblik zahtjev

sve što radiš treba staviti na papir (napraviti ugovor) ako izađeš iz stana bez ugovora kojim je dogovoreno vračanje uloženoga mogao bi ostati bez novca.

u prednosti si. sačuvaj tu prednost. ako stigne ovrha žali se i traži povrat uloženog. ulagao si uz odobrenje tadašnjeg vlasnika. ulagao si u nešto što si djelomično kupio i suvlasnik si. posjeduješ ugovor o kupovini ili isplati duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija