Jump to content

kupnja stana u vlasnistvu d.o.o. investitora


daksi

Preporučene objave

pozdrav,

 

kupujem stan u vlasnistvu investitora odnosno d.O.o. da li je to pravno gledajuci u redu ako ja prilikom potpisivanja kupoprodajnog ugovora isplatim investitoru novac u gotovini kod javnog biljeznika? Da li je za mene kao kupca ovdje uopce bitno da li je to gotovina ili transakcija? kako dokazati da je xy zaista direktor d.O.o.a? te me zanima na sto sve trebam paziti npr. da li je izdan racun na moje ime tj r-1, tabularna izjava itd?

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

 

kupujem stan u vlasnistvu investitora odnosno d.O.o. da li je to pravno gledajuci u redu ako ja prilikom potpisivanja kupoprodajnog ugovora isplatim investitoru novac u gotovini kod javnog biljeznika? Da li je za mene kao kupca ovdje uopce bitno da li je to gotovina ili transakcija? kako dokazati da je xy zaista direktor d.O.o.a? te me zanima na sto sve trebam paziti npr. da li je izdan racun na moje ime tj r-1, tabularna izjava itd?

 

Lp

 

u gruntovnici traži vlasnički list za taj stan.

u Trgovačkom sudu ? provjeri dali ta osoba ima potrebno ovlaštenje za sklapanje kupoprodajnih ugovora.

nakon što potpišete ugovor o kuprodaji odmah (u roku dan dva) u gruntovnicu podnijeti prijedlog za upis vlasništva(ponijeti primjerak ugovora + 250,00 kuna za sudsku pristojbu).

stan kupiš ako nema tereta(hipoteka). ako postoji hipoteka obvezno se obratiti banci a ne vjerovati da će skinuti hioteku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

 

kupujem stan u vlasnistvu investitora odnosno d.O.o. da li je to pravno gledajuci u redu ako ja prilikom potpisivanja kupoprodajnog ugovora isplatim investitoru novac u gotovini kod javnog biljeznika?

 

Da meni u slučaju kupnje nekretnine 'vlasnik' d.O.o. traži isplatu u gotovini, prekinuo bih svaki dalji razgovor.

Sigurno se radi o nekoj protuzakonitoj manipulaciji.

 

Da li je za mene kao kupca ovdje uopce bitno da li je to gotovina ili transakcija?

kako dokazati da je xy zaista direktor d.O.o.a? te me zanima na sto sve trebam paziti npr. da li je izdan racun na moje ime tj r-1, tabularna izjava itd?

 

Kad je u pitanju tvrtka, takva isplata u kešu je protuzakonita. Taj investitor ne traži isplatu u kešu da bi sredstva položio na račun tvrtke, to vam je jasno?

On želi transakciju sakriti, da ne plati porez, ili svojim vjerovnicima, ili partnerima, suinvestitorima, ... Takvi bi mogli tužbom tražiti poništenje ugovora, čak i da se uspijete upisati bez tereta.

I što vam znači tabularka ako je na nekretnini već upisan teret vjerovnika, a tvrtka u blokadi? Pa imate ovdje teme koje su otvarali naivni nesretnici koji su kupovali takve stanove i sad su bez njih ostali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija