Jump to content

Porez da ili ne - slučaj kad netko od sestara "odkupljuje" stan od druge


I_trazi_pomoc

Preporučene objave

Dobar dan,

Nisam sigurna kako nasloviti ovu temu. Naime, mama je dala stan sestri i meni i sestra će meni dati novce za pola stana. Da li na to trebam platiti porez ili ne? To je neka vrsta nasljedstva, ali nisam sigurna kako se to vodi u našem poreznom sustavu. Znam da ona ne mora platiti porez za stan.

U Zakonu o porezu na dohodak nisam baš našla tako da razumijem što sam našla.

 

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako pogledamo da će korisnica novac dobiti isplatom od strane druge suvlasnice(faktički kupoprodajom),mišljenja sam da se citirani članci pod linkom nebi mogli primjeniti na konkretan slučaj.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam ja shvatio; majka je dala svakoj polovicu stana, s time da ce jedna sestra drugoj dati novce. - te koliko vidim tu se ne radi o kupoprodaji.

- moguce da sam krivo shvatio, no neka korisnica ispravi ako jesam :)

 

- s time koliko vidim iz izjave korisnice: da joj sestra nece morati platiti porez na stan (a to moze samo ako je isti stekla darovanjem od roditelja...), sto u slucaju kupoprodaje nije istina! vec bi platila 4%.

 

tako da ce je porezna pitati odakle joj novci, a za iste nece imati kupoprodajni ugovor... vec darovni od sestre koji pak podlijeze placanju poreza...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija