Jump to content

Vrijednost potpisa


Fortunato57

Preporučene objave

Molim mišljenje,

 

radio sam u inozemstvu za jednu hrvatsku kompaniju i podlijegao dvostrukom oporezovanju. Kako sam radio na ugovor s neto primanjima, nisam samostalno prijavljivao porez već je to radila moja firma.

Kako bi se povrat poreza uplačen u inozemstvu na moje ime vratio poslodavcu, isti je internim dokumentom zatražio od mene potpis da ću u slučaju povrata poreza, dostaviti ta sredstva na njihov račun.

Znaći, samo interni dokument s mojim poslovno iznuđenim potpisom.

Kako više nisam s tom firmom, a dobio sam povrat poreza, ne namjeravam ta sredstva vratiti.

Napominjem da se svugdje pojavljuje samo moje ime, jer sam ja porezni obveznik.

Da li moja bivša firma može sudskim putem od mene zahtjevati da joj dostavim ta sredstva i kakve su joj šanse da dobije slučaj.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napominjem da se svugdje pojavljuje samo moje ime, jer sam ja porezni obveznik.

Da li moja bivša firma može sudskim putem od mene zahtjevati da joj dostavim ta sredstva i kakve su joj šanse da dobije slučaj.

 

Hvala

kako će oni saznati za povrat poreza ako ih ne obavjestiš?

samo porezni obveznik može dobiti informaciju. da su kao firma platili porez i imali pravo na povrat tražili bi ga na svoje ime.

ali potisao si kao neki ugovor pa obveza postoji. ako ipak doznaju uplati im 1 euro i tvrdi da je to njihovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija